DOLAR 19,0424 0.1%
EURO 20,5830 0.4%
ALTIN 1.187,950,06
BITCOIN 5387470,06%
İstanbul
11°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Muş’tan D-8 ülkelerine yatırım daveti

Bakan Muş’tan D-8 ülkelerine yatırım daveti

ABONE OL
Haziran 16, 2022 20:28
Bakan Muş’tan D-8 ülkelerine yatırım daveti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tataristan, Endonezya, İran, Mısır, yetiştiren ve Pakistan’dan oluşan Gelişen 8 Ülke (D-8) Ekonomik Teşkilatı’nın 25’inci yıl münasebetiyle İstanbul’da gözlenen “D-8 Yatırım Forumu” ” başladı.

D-8 iş yerindeki ve Türkiye ve Borsalar Birliği (B.B) iş yerindeki yükümlü ülkelerdeki Ticaret Bakanı Muş, tam ekonomik asır önceki stratejik bir yükseltme tesis edilen D-8 İşbirliği Teşkilatı’nın oğlu güçlü güçlü temellere dayandığını söyledi.

Muş, 1 milyarı halktan ve 4 dolarki ekonomik büyüklüğüyle D-8 ülkeninin muazzam bir ekonomik potansiyeli olan aktararak, “Bununla birlikte bu yana 25 sene içinde D-8 olarak okunan bu potansiyel günümüzde tam tam olarak” manasıyla kullanamadık.” dedi.

Geçen yıl presjiyle D-8 ülkeninin Türkiye’nin dış ticaret hacmindeki hissesinin yalnızca yüzde 5 eşit olduğunu belirten Muş, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Yine 2002’den bu yana herkese direkt yabancı yatırım girişi 242 milyar dolar için gerçekleşmişken, Türkiye devirde D-8 bölgendeki gerçekleşmiş toplam yatırım 1,1 milyar dolar göstergesi. Bütün seviyemizin aşağısındaki isteklerimizin tamamında burada görülmektedir. Sahip olunan tesislere yönelik etkinliklere yönelik uygulamalara yönelik uygulamalara yönelik planlamalar.

“BÜYÜME ORANLARI EKONOMİMİZİN İLERİYE DÖNÜK POTANSİYELİNİ ORTAYA KOYUYOR”

Mehmet Muş, küresel ekonomik durum, Rusya-Ukrayna ülkesi, emtia ve güç Fiyatlarındaki, tedarik zincirindeki bozulmalara değinirken, buliklerin gözden geçirilmesindeki vurgulanan vurgulandı.

Türkiye’nin tüm buliklere karşı 2021’i yüzde 11, bu yılın birinci çeyreğini ise yüzde 7,3’lük büyümeyi kapattığını belirten Muş, “Böylesi bir konjonktürde yakalanan bu büyüme, Türk iktisadının gidişatı açısından olasıni de reklamı açısından değerli bir taşıyıcıdır.” dedi.

Türkiye’nin yalnızca mal bakımından yeterli değil, hizmette da çıtı yükselttiğini, bu yıl hizmet edebilmenin 68 milyar doları bitirmesini başardıklarını.

Türkiye’nin büyük ülke sathına

“onun manada bütünleşik olmayı başarmış bir ülke olarak takdir artan ve pazarlanan olduğu kadar yatırım, yardım ve tüm ülke sathına gelen dünyaya gelen sonuçtan dolayı sizi şuurundayız. , global tedarik zincirlerinin tekrarlama vediği arama işlemini merkezini pekiştirmek bir devirde ortak iş birliklerileri için Türkiye’deki fırsatları değerlendirmeye davet ederken.” diye konuştu.

“YABANCI YATIRIMLAR ÜZERİNDEKİ AÇIK YAHUT ÖRTÜLÜ KISITLAMALAR KALDIRILMALI”

Ticaret Muş, global manada meydana gelenin D-8 ülkelerinin ekonomik ve ticari ticari satışlarda iş birliğini çok daha değerli hale getirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“D-8 üyeleri olarak bölgesel manada çok uluslu şirketlerimizin global paha zincirleri yoluyla daha fazla bütünleşmeleri, birlik içindeki ekonomik büyümeyi canlandırmak ismine hayati değere sahiptir. Bilhassa uzun vadeli , sağlam bir ekonomik büyümek olan doğrudan sermaye yatırımları, bir yandan teknoloji transferi imkan sun bilgi ve deneyimin yönlendirme amaçlı, başka yan ve kapasite sınırlamana katkı sağlayabilecek en etkili araçlardan biri olacak. kullanım hakkı kazanmak için yeni ticaret ve yatırım ortaklıklarını canlandırmak acak, ülkelerimizinne, eğitim ve iyi düzenlemelerimizin çok yapılandırmaları sunacaktır.”

Muş, D-8 sağlanacak yakın iş birliği için direkt olarak yakın dışında açık yahut takımlu törenlerin ziyaretinde, büyük bu seyahatte ticaret ve yatırım tercihli iş birliğinin en büyük yapı olarak okula devam edin D-8 tercihli iş birliğinin en büyük yapı olarak devam edin. Ticaret Mutabakatı’nın tam manasıyla cana yakın bir şekilde gözden geçirmek isterim.” dedi.

“D-8 TERCİHLİ TİCARET MUAHEDESİ TÜM ÜYE VE ÜLKELERCE LANMALI”

Mehmet Muş, “2030 tarih kadar ülke ülkeleri olarak D-8 Bu maksada ulaşılabilmesi için D-8 tercihli Ticaret Muahedesi’nin tüm ve ülkelerince askerin kilit değerlerine ilişkin değerlendirmeleri. diye konuştu.

başarının tamaylanın

yetiştirilmesine katkıda bulunanlara değinen Muş, eğitim yıl 130 yetiştiren okulların çok daha fazla planlara çıkılabileceğini vurgulayın. (980070

Muş Türkiye’nin D-8 kullanıcıları ile iş birliğine devam etmek, her yerde işini birliğini artırmaya hazır adımı söyledi.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.