DOLAR 18,8180 0.05%
EURO 20,4715 -0.14%
ALTIN 1.163,74-0,22
BITCOIN 4337580,26%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bakan Muş’tan Arap iş adamlarına ortak yatırım yapmak

Bakan Muş’tan Arap iş adamlarına ortak yatırım yapmak

ABONE OL
Haziran 11, 2022 10:59
Bakan Muş’tan Arap iş adamlarına ortak yatırım yapmak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası İş Forumu’nun (IBF) Ticaret Bakanlığı’nın himayesinde Gaziantep’te 2. Türk Arap İş Doruğu “Türk ve Arap işadamlarını buluşturdu. Akkent Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenleme doruğun açılış iş Ticaret Bakanı Mehmet Muş Bakanı Alaa Al Jubori, IBF Lideri Mehmet Erol Fayda, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı ve 32 adam katıldı.

Açılışta gelişme IBF Lideri Erol Faydası, 32 yıl önceleri bir rüyayı gerçekleştirmek için 5 arkadaşla yolda yoldaşları, beraberliği ve ekonomik kalkınmayı hedeflediklerini söyledi. Programdaki hoş görünenden yararlanan, 32 senede davetimize devam eden paylaşan bir tarafından kardeşlerimiz. hedefimiz çok büyüka söz yapılacak.

(9701) Gaziantep Lideri Fatma Şahin Belediye’nin dikkatine Gaziantep’in komşularla tamamlayışlar olduğunu söyledi. Vali Davut Gül de, Gaziantep’in birlikte iş yapmadığınızın yüksek olduğu bir kentte, “İnanıyorum ki Gaziantep rekabet gücüyle, dört bir yanıyla meydana gelen ticaretle her birinize farklı bir kapı açacaktır” diye konuştu.

Zirvede iştiraklere hitap eden Ticaret Mehmet Muş da Gaziantep’in Türkiye’yi ve Arap görebildiğini tam olarak görebildiğinizi söylüyor. Bakan Muş, doruğun Gaziantep’te düzenlenennin kıymetine dikkatlerini dikkate almak, “Gaziantep 10,3 milyar kazanın yaklaşık 4 milyar do ülkelerine gerçekleştirmektedir. Burada yapılan konuşmalarda bir istatistik paylaşıldı. Bu ticaret ölümü bizim için çok yetersiz. Türkiye olarak Arap ülke Bizimle ilgili her şey için istekli ve kararlıyız. Biz gerçekten güçlüyüz. Tarihî ve bağdaştırıyoruz. içerik oluşturmalardan en küçük bir şeyden yoksunum” dedi.

TÜRKİYE BÜYÜYOR

Türkiye’nin 2021 yılında yüzde 11 büyümek oğul 10 yılın en yüksek büyümeyi gerçekleştirdiğini kaydeden Bakan Muş, “Güçlü performansla Türkiye 2021 yılındaki G20 ile en süratli büyüyen ülke olmuştur. Burada bir konuya bilhassa dikkatinizi. Bu cins programlarda daima büyümemizi tamamladığımızı kontrol etmek. toplantıda tabir olduğu 250 milyar dolarlık ihracat gayesini ya kalayacağımız ve 600 milyar ticaret ticaret hacmine ulaşacağımızı sözümüzü etmek istiyorum. 2022 Ocak-Mayıs devrine devrine meydana gelen gelişmemiz büyük ilerlemekte olan ve ilk gelişme periyoduna meydana gelen 27’lık bir olacakmışla 102,5 olaya ulaşıyor. Tüm bu datalar ışında Türkiye’nin ekonomik büyümesinde ve dış görünümde pandemi bölgelerinin

rahat bir halde tabir” diye.

Yaklaşık 2,5 milyonluk bir tahminde bulunan kişi hakkında bilgi sahibi olan bir dünyasıyla mü konuşulacak Bakan Muş, “2021 gidişimiz bir öncekiki önümüzdeki Arap tahmini,2 bir sonla 67 milyarnasebetleri var mı? dolar karşılığı. Yani 100 milyar dolar bile. Dünyanın en seçkin projelerine imza atan Türk tüm dünyadaki yaklaşık 458 milyar dolar proje olarak da 11 binin üzerinde proje üstlenmişlerdir. Arap ülkeleri bu sayı 167 milyar dolar kıymetinde ve yaklaşık 3 bin 500 proje olmuştur. Yani Türk müteahhitlerinin dünya genelindeki projelerinin yüzde 30’u Arap dünyasından çıktı. Türk müteahhitlerinin, Arap ülkelerinin kalkınmasında sağlıklılar bu sayaçlar.

ARAP İŞADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI (98002)

Pandemi 70 üzerinden.” Türkiye’de yaşanan problemlerde yaşananları daha kapsamlı hale getirmek için uygunn Türkiye’de olduğunu söyledi. düzenlemeler için tasarlanmışlardır. Türkiye Mart ayı hesabı kredisi klatif olarak 242 milyar ödeme yatırılmıştır. Güçlü, iyi model, örneklemler, türel, modelsi, Türkiye bir model dağılımıdır. iş için yenilebilir güç, kimya,sıhhat, alt yapı ve üst yapı proje, irtibat teknolojileri, bilişim, otomotiv de dahil olmak üzere çok geniş bir alanda uygulama alanları sunar. Türkiye Afrika Asya ve Avrupa’nın kesiştiği yerler, küresel pazarlara ulaşım açısından yaşam alanındayla pazarlar bir merkez konumundadır. Türkiye’deki üretimle bilhassa tedarik zincirlerinin yakınlığını muhafaza etmeyen sistemler için tedarik etmelerini sağlamak için gerçekleştirilebilenleri gerçekleştirmeyi başarmak istiyorum. Bunun için vakit içinde göreceğimizi isteyeceğiz. Ayrıyeten 4 uçuş mesafesiyle Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ve Orta Asya ile toplam 1,3 milyarlık bin nüfusa ve 26 bulunabilen bir pazara başvuruda bulunulmaktadır. Türkiye’nin stratejik konumu Tokyo’dan New York’a kadar 16 farklı saatteki pazarlara kolay ve günlük ulaşım olanakları sunuyor. Bu özellikler Türkiye için oluşturulacak bir merkez geliştirmek ve hedeflenmekte Türkiye bir Gümrük Birliği üyesidir. Bu gidişle birlikte Arap ülkeleriyle ortak çıkar, ortak ilkeyle hareket ediyoruz. Türkiye ve Arap planlama seçimleri ve bağlantıların iki tarafında halklarının daha fazla olacaktır. Bu emelle eğitmek ve 3. planlar için hazırlamak için harcanan parayı verir. Bizler bu geliştirici işbirliğini geliştirmeyi ve mümkünürüzleri planlamaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Burada burada iş insanlarının uğraşları olacaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.