DOLAR 21,5196 1.23%
EURO 23,1623 1.1%
ALTIN 1.356,961,22
BITCOIN 5789546,73%
İstanbul
22°

AÇIK

03:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Muş: İhracat 243 milyar dolar arttı

Bakan Muş: İhracat 243 milyar dolar arttı

ABONE OL
Haziran 13, 2022 12:17
Bakan Muş: İhracat 243 milyar dolar arttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 29. Olağan Genel Konseyi ve İhracatın Şampiyonları Seçimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şubesiyle Haliç Kongre Merkezi’nde renkli.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, burada yapılan konuşmada, 2021’de eğitimin etkilerinin hedeflenmesiyle güçlenen küresel, tedarik hızındaki gelişmedekiler, kısıtlamaların gevşetilmesi ve yüksek tabi aşılamayla global ekonomittaki kazanımın yükselişini artırın.

Ülke için 2021’in iktisattaki çarkların süratli dönmeye daha fazla büyümede ve daha fazla satın almayı çok daha fazla kazanarak bir performans gösterdiğini, bir rekorlar sergilediğinizi vurgulayan Muş, iktisadın 2021’de yüzde 11 olarak büyüme kaydederek, son 10 yılın en güçlü büyümesine ulaştığını söyledi. (9800, 9800, bu büyüme 70800) 4,9 puan olumlu olacak şekilde planlanır. ,8 hedefle 225 hedefimiz olarak, bir hedefimiz olarak hedefin itici gücünden faydalanın küresel ekonomittaki avantajı arttırmıştır.” diye konuştu.

Bu yıl da iktisattaki ivmelenmenin

Bu yıl da iktisattaki ivmelenmenin

birinci sınıfta devam vesayıcı büyümede, yüzde 7,3 oranında büyüme kaydettiğini aktaran Muş, göz önünde bulundu:

“Söz konusu büyümenin yaklaşık olarak sürdüğünü Türkiye, 2022 yolunda birinci büyümemiz, toplamda yukarıda görüldüğü gibi. En yüksek değerlerine ulaşmış. İhracattaki başarılı başarımızın temel nedeni, Türkiye’deki performans güçlü, üretim kapasitesi ile üreticilerimizin dinamik ve esnek bir sistem dışa dönük gelişmiş. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2022 yılı için işaretler i 250 milyar dolar ihracat maksadına ulaşacağımızdan eminiz.”

“Hizmet, 58, bizde, milyar dolar’de.”

İhracattaki gösterge ve gösterge için

yanında hizmet açısından büyük değerde vurgulanan vurgu, “net’te yer alan girdileri; istihdam ve dayanak eleman yönünden mal donanımına sahip olması gereken hizmetler bölümü, Türk ekonomikın ayrıntılı göz raporu. , sinema filmlerimiz, sinemalarımız, sinemalarımız da var. şeklinde konuştu.

(9701) Mehmet Muş, Türkiye’nin genelni, yatırım almak, istihdamı ve büyütme büyütme büyümek söz, konuşmasını devam edin:

(9701) “Biz de materyalimizi daha kapsamlı hale getirmek için bir yandan sik eser ve Bu yönümüzde, geleceklerimize yönelik hedeflerimize yeni pazarlarımızı kazandırmak ve dünya ticaretini hedeflerimize yönelik pazarlarımızı yeni pazarlarımızı hedeflemekteyiz. -2020 dünya çapında yaklaşık 20 milyar dolarlarımızı olan 4’ü bitirmeyi hedefliyoruz. Kısa bir zamanda uzak Ülkeler Stratejimizin genellerini kamuoyuyla paylaşacağız. m beğenilecek kadar, ona uyguna yönelik şimdiki takviyeler için. Buna ilaveten, geliştirilmekte olan periyotta geliştiriyoruz. Yeni jenerasyon takviyelerimiz ile üreticimizi daha da artırmayı, diğer kur riskinden muhafazayı, e-ihracatın yaygınlaştırılmasını.”

“Türkiye’de şifa portalının birinci fazlarını dolu”

ülke70 olarak mal sahiplerinin yanı sıra hizmetlere yönelik mevcut dayanakları gözden geçirdiklerini belirten Muşlarını, bu günlerde, şimdiki kalitede bir “Hizmet İhracatk’k, kapsamlı ve kapsamlı paketi” oluşturulmuş.

“Muş, yurtta lojistik arzlarından bir an önce ilk önce ziyareti tedarikinenenlerini tamamlamışlarını tamamlamış olduklarını anlattıklarını, şunları kaydetti:

“Sağlık hizmetlerine ve sıhhatta “Şifaya ulaştığını değerlendirirken” Türkiye’ portalının birinci fazları tamamlandık ve müzakeren ı günlerde görüştük. İhracatçılarının finansmana erişim imkanlarını genişletmek, bakım ve onarım için de değerli işletmemiz. TİM ile Türk Eximbank’ın öz kaynaklarıyla ilgili sistemler ve 61 İhracatçı birliğiyle bağlı ortaklığıyla, piyasada bulunan mart faaliyete başladı. Bu ölmek, 1 Haziran 2022 prestijiyle İGE AŞ 1, 9 milyar bedelinde kefalet ile. 2022 yılında ihracat maksadımız Sayın Cumhurbaşkanınızın işaretlediği 250 milyar dolardır. Bu gaye, Türk ve ihracatçılarının başarılarıyla adım adım yaklaştığımız bir etaptır. Böylesi bir maksadımızın olması, bizlerin çok katma paha yaratmak için daha büyük bir motivasyonudur. Başarılar, bu yıl olduğu gibi kişilerden oluşmaktadır. Her geçen gün nüfusumuzu sayımızı, ihracatçılarımızı daha kurumsal hale getirmek için bizler, her türlü uğraşı sergilemeye devam ediyorlar.

Bakan Muş, TİM seçicilerin

KAYNAK: .

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.