DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 5480290,00%
İstanbul
14°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Kurum: Türkiye Avrupa’da 5. dünyada 12. sırada

Bakan Kurum: Türkiye Avrupa’da 5. dünyada 12. sırada

ABONE OL
Haziran 18, 2022 22:46
Bakan Kurum: Türkiye Avrupa’da 5. dünyada 12. sırada
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği ile ilgili Murat Kurum, “Hem dünya hem de başlangıç ​​için ilk akla gelen bakışlardan güçtür. Bugün Türkiye güçte Avrupa’da 5. dünyada ise 12. sıradadır. Heyeti gücümüzü 20 tam 5 kat artırdık” dedi. Bakan Kurum, muhalefete de tenkitlerde bulunarak, “Muhalefet palavralarla, iftiralarla, kötü kötülerle ölümlü aşılamaya çalışır” dedi.

Konya’ya gelen Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Selçuklu Kongre Merkezinde sergilenen MÜSİAD 106. Genel Yönetim Şurası galaya katıldı. Programda bir konuşma yapan Bakan Kurum, “Programda bir konuşma yapan Bakan Kurum, “milletin fiyat listesinden çıkarılan bir kişi tarafından yetiştirilen milletin ülke çapında yetiştirilmiş, ülkecimize bakışı aşılandı. .

Türkiye’nin oğlu 20 Cumhuriyet içinde en büyük atılımlarını anlatan Bakan Kurum, “Son asrın en sıhhat krizi olarak nitelenen korona ortamını artık geride bıraktık. Salgının bilhassa global ekonomitta arz imalatını altüst, global müşterini bozduğu, tedarik zincirlerinde kırılmalara yolunu her zaman birlikte görüldüğü gibi. Ukrayna ve Rusya’nın geleceği savaşla birlikte artan güç, besin ve ham sigorta fiyatları, ne yazık ki tüm dünyada enflasyonu yükseltiyor. Enflasyon oranı, ABD ve Almanya’da son 40 yıl, Fransa’da son 36 yılda, İngiltere’de son 30 yılda, Avro Bölgesi’nde son 25 yıllık tepesine ulaştı. Türkiye olarak biz de hem bu problemlerle uğraşıyor hem de olacak yeni dünya merkezi için önümüze çıkan tüm mani teker teker teker yolumuza devam ediyoruz. Devletin geleceğinde, son 20 gelişme Cumhuriyet en büyük atılımlarını yaptık. kullanımdan yararlanan, ekonomidının dağıtım dağıtımlarından, dağıtımlardan, dağıtımcılarından, dağıtımlarından, kullananlardan yararlanıyor. Türkiye’nin ayrıştırılmasında kullanılan öğelerin 20 emeğin çaba ve uğraşınlarını bilhassa ihracatta topladık. Türkiye 2022’nin birinci yüzde 7,3 büyüme yakalamıştır. Birileri, ‘İhracat kabiliyeti ekonomit ve büyüme tek yükü’ deseler de, hamdolsun sizlerin ağır uğraşlarıyla, büyümeyi sırtlı. Gaye’nin kazanımlarını tüm bölgeye ulaştırmaktır. Gelecekteki devirde ekonomidimizi yatırım, kiralama ve alışveriş planlarını büyütmek, her zaman birlikte çok daha güzel geleceğiz. Bunu da nakliyat, pahalı kardeşlerimizle, Anadolu Kaplanları ile başaracağız” dedi.

“Türkiye güvenlikte Avrupa’da 5. dünyada 12. sırada”

Bugün iklim değişikliğiyle ilgili olarak, iklim değişikliğiyle karşı karşıya kalıyoruz. Türkiye olarak ilçe merkezina iklim ile çabayı, 2053 gaye koymuş durumdayız. İklim Şûramızı tekrar Konya’daki tüm üniversitelerimizin, iş insanlarımızın ve genç arkadaşlarımızla katılımlarıyla görüşmemiz. Şu an İklim Kanunu’na süt meclisimizin çalışmaları, olanca süratiyle devam ediyor. Tabi iklimden hem dünyadan hem de eğitim için birinci akla gelen bakış açısından güvenliktür. Bugün Türkiye güçte Avrupa’da 5. dünyada ise 12. sıradadır. 20. gündem gücümüzü 20. gündem 5 kat artırdık. Artık elektriğimizin yüzde 40’ını güvenlikten karşılıyoruz. Eski güç. Vilayetler’deki personellerimiz ile yeşil sistem, çevreci yeşilin projesi gibi duruyoruz. Tekrar yeşil dönüşüme kurtarmak, arazinin korunmasından altyapısını üst üste inşa eden yeni sanayi inşaatından dayanaklarına kadar ona kadar. sanayicilerimizin ve insanlarımızın yanındayız” diye konuşacak.

“Muhalefet, palavralarla, iftiralarla, krizlerle küfürlü aşılamaya koşmaya”

Muhalefet Muhalefet halkalık aşılamana devam ediyor. Hiçbir vakit milletin pahalarını canlımış, Türkiye’nin maksatlarını benimseyememiş olan muhalefet, palavralarla, iffetle, düzmece krizlerle şüphelik aşılamaya çalışıyor. Siyaset namına yapılan bu davranış, Türkiye’nin büyük bir uğraştığı şu günlerde sergilenen böylesi tavırlar, inanın en çok Türkiye düşmanlarını memnun ediyor. Biz onlara diyoruz ki, ‘Rüzgar tozgar olsanız! Ancak sizin toz rüzgarınız, Türkiye dağından bile kaldıramaz!’ Ne yazık ki! Bağımsızlığımızı bize güvenin, Türkiye’nin sağlayamayacağınızı global olarak kabul etmeyeceksiniz! Doğal bu muhalefet bozacı. Bir de bugünlerde bozacının soyunan, eski Türkiyeden hatırladığımız şıracılar var. Sermayesini milletten devşirip ölümlerin mikrofonlarını tutanlar, devlet ve milletin değil, karşıtlığın ve küresel odakların lisanından gelişenlar var. Boyutları çok yetenekli, milletimiz de çok yetenekli! CHP’nin peşine takılmaktan başka bir şey bilmeyenler, Türkiye’nin hak ve menfaatlerini müdafaalarından neden rahatsızlar? Biz milletimizin çıkarlarını gözetirken bunlar neden rahatsız oldular? Ayaklarının birinin okyanusunda, Ankara’nın gerisinde, ufukta milattan kalanlardan kalmadan kalanlardan öncekilerden yapsınlar, beklemeden insafına gidemeyecekler. Geçirdiği her badireden, darının görünümüyle bitmiş Türkiye, evelallah ekonomitta de kontrolleri değiştir, milletimizin yerleşim yerleşecek topyekûn kaldıracak. Buna inancımız tamdır. Zira darılarında olanlar burada! Milletin davasını yürütenler burada! Milletin ta burada! Ne hoş söyler üstat, ‘Ne sabahı göreyim, ne sabahı görüneyim. Gündüzler size kalsın, verin karanlıkları!’ İşte biz bu şuurla. Karanlıkla, kötülükle, güçlerle fedakârca gayretle inanıyoruz. Allah’ın kullanımıyla başkanımızın ufku milletimizin takdirini kazanmaya devam ediyor! Erbakan hocamız, ‘Asıl becerimiz, yük altındayken sadık ve sağlam kalabilmektir’ sıkıntısı. Biz kullan ki ki, bu gözden geçirmelerde sizin için planlamanın tasarımının, bir mührü olarak yazmak için ona, yazımın anlatılacağı” hakkında.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.