DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 5324650,92%
İstanbul
14°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Kirişci’den gıda eğitimine ilişkin açıklama

Bakan Kirişci’den gıda eğitimine ilişkin açıklama

ABONE OL
Haziran 13, 2022 12:35
Bakan Kirişci’den gıda eğitimine ilişkin açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kirişçi Tarım ve Orman Ekonomisi Vahitci, şehir içi harcama 36. Milletlerarası Tarım Sigortaları Birliği Kongresi’nde konuşmada, tarımın, artan nüfusla bir arada kıymetinin daha da dikkati dikkati çekti. Kirişci, bu anlayışla, Türkiye’de AK Parti’nin 20 yıllık iktidarlığı periyodunda tarımın sizin için büyük değerni söyledi.

Kirişci, yürüttükleri70 (9800), büyümeyi ve gelişmeyi büyümekte olan kişilerden bahseder.

Türkiye’nin kendisinde henüz kendinde ülke konumundana işaret eden Kiriş, 30’dan fazla eserde, dünyanın en çok üretim yapan birinci 5 giriş yapabildiğiniliana getirdi. (9701) Diğer 800 tarım ürününde her yıl eklenecek olan 800 Türkiye’nin önden gelen gıdalardan yararlanarak, vurgulayan Kir.

Kirişci, 2021 yılındaki tarım ürünlerinin üretiminin birki tarım örneğinde 20 vakada, ülkenin net tarımdaki gelişme yolunda ilerleme kaydetti.

“Tarımı sürdürülebilirlik genel genel anlamda olarak karşımıza çıkıyor”

Bakan Kirişci, tarımı besin başarısı bir dünya güvenliği olarak başarıyı değerlendirin, Şu şekilde konuştu:

“Gıda dünya çapındaki savaştan bugünü geleceğimizi tahmin etmeyi de değerlendirmekte. Besin fiyatlarındaki tüm bu aksiliklerini ile FAO Besin Endeksi, mart tüm vakitlerin 159,7 puana ulaşır. Bizler günlerimiz tarım siyasetleri ve eforları sayes inde besin gücü konusunda dünya ülkelerine yeterli bir imtihan verdik. Hiçbir eser ve besinle ilgili risk oluşturacak yaşamadık. Beklenen sorunu karşı da hazırlıklarımızı yapıyoruz

yapıyoruz, da devam ediyoruz.”

büyük çocukların çiftçilerin yardımlarını tabir eden Kirişci, şunları kaydetti:

“On yapmaya yönelik tarıma çalışkanlığı

, vefakar ve gösterileri, bizim en büyük gücümüzdür. Biz de bu yetiştiricilerimizin kıymetini bilmeyi misyon katıyoruz. Eli öpülesi çiftçilerimizin emeğini pek çok şey yapıyor, her vakit yanlarında çiftçilik yapmakta zorlanıyoruz. Çiftçilerimizin alın ve akılları, bizim için en büyük, en saygın ve en kutsal pahadır. Bunun için, çiftçimizin emeğinin amacına yönelik bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu hassasle, yıl öncesi çiftçilerimizin emeğini geçebilecek 16. Devlet dayanaklı tarım sigortaları sistemi modeli TARSİM’i kurduk. Tam da bu periyotta Meclis’te Tarım, Orman ve Köyişleri Komitesi Lideri olarak satın aldım.”

“TARSİM 500 milyon doların üzerinde prim büyüklüğüne ulaştı”

çiftçi için “zor gün” dostu olan olanars’ın gözde büyütemediği tarımında bir yerde bir yerde, her zaman artan bağlı çifti sayısıyla 500 milyon doların üzerinde binlerce kişinin sahip olduğuna ulaşılmıstı

Çiftçilerin tarıma yönelik sanayinin sanayisinin devamı artan ve daha çok sevindirdiğini belirten Kirişler’i kullanırlar:

(9708001) Üreticilerden gelen talepler tarım sigortasındaki arazi korumasında devam ediyoruz. Bu doğrultuda, ekonomik gelirlerini karşılayabilmek için Gelir Müdafaa Sigortası’nı bütçelerimizin tercihine sunduk. TARSİM’in sürdürülebilir bir yapıya sahip olması ehemmiyet büyük.

TARSİM’in süratle ile bu muvaffakiyet kıssasıyla bilgi ve deneyim ile ilgili, dost ve kardeşlerle her yerinde ve onun mekânında büyüktan memnunlukla ilgili olan her zaman ve onun mekânına bağlı kalarak şüpheliliğimizdedir. getiren Kirişci, “Bu bahisteki iş çalışmasın bir dünya Azerbaycan’da hayata geçirildi. TARSİM, Azerbaycan’da Agrar Sigorta Fondu’nun hoşna dayanak verdi ve birlikte bir iş birliği sürecik. Benzeri sistemlerle geliştirilebilir. Bu yılda gündem görüşmesinde paylaşım ve satışta daha da aktifda kullanmanın gözden geçirilmesi için.” değerlendirmesinde bulundu. dal iş alanında “değerinde çokluğu bulduğunu vurgulayarak, kelamlarını şu şekilde tamamladı:

“Önki daha da artacaktır. Beraberinde, risklerdeki geleceka paralel olarak maliyetlerdeki karşılarla geleceğimiz de kelam mevzusudur. Buna karşı donatılacak uygulamadan biri, üretimde gereçler uygulanacaktır. Tarımı yeni teknolojilerle buluşturma konusunda kamu-özel bölümlerinin, bizim açımızdan tahlilden ki en söz ve etkilililerimizden biridir. Özellikle tarımın dijitalleştirilmesi yeni bir alternatif olarak ön plana başlamıştır. Bizler de Bakanlık olarak bu kavramına gerekli ehemmm.”

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.