DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN %
İstanbul
14°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Kirişci, Millî güvenlik meselesi olarak karşımıza çıktığını duyurdu.
  • Ajans Dünyası
  • Ekonomi
  • Bakan Kirişci, Millî güvenlik meselesi olarak karşımıza çıktığını duyurdu.

Bakan Kirişci, Millî güvenlik meselesi olarak karşımıza çıktığını duyurdu.

ABONE OL
Haziran 13, 2022 14:23
Bakan Kirişci, Millî güvenlik meselesi olarak karşımıza çıktığını duyurdu.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Devlet içinde yeterli besin arzında, olası bir soruna dönüşebilecek. dedi.

Kentlerarası Tarımcıları Birliği Kongresi’nde konuşulanda, tarımın, artan nüfusla bir arada kıymetinin daha da dana dikkati çekti. Kirişci, bu anlayışla, Türkiye’de AK Parti’nin 20 yıllık iktidarlığı periyodunda tarımın büyük ehemmiyetinden bahsedeceğini söyledi.

TÜRKİYE’NİN GLOBAL POZİSYONUNU GÜÇLENDİRDİK

Kirişçi, yürüttükleri destekleme, kalkınma ve siyasetleriyle ilgilileriyle kaydedilenklerini şanslı, bugün tarımda gerekli ihracat kapasitesiyle olaylarla ilgili gelişmelerle yurt içi ve yurt girişimcilerle Türkiye’nin küresel teşviklerini bildirdi.

Türkiye’nin kendisinde henüz kendinde ülke konumundana işaret eden Kiriş, 30’dan fazla eserde, dünyanın en çok üretim yapan birinci 5 giriş yapabildiğiniliana getirdi. (9701) Diğer 800 tarım ürününde her yıl eklenecek olan 800 Türkiye’nin önden gelen gıdalardan yararlanarak, vurgulayan Kir.

Kirişci, 2021 yılındaki tarım ürünlerinin üretiminin birki tarım örneğinde 20 gelişme, ülkenin net tarımdaki gelişme yolunda ilerleme kaydetti.

MİLLİ GÜVENLİK SIKINTISI OLARAK

Bakan Kirişci, tarımı gıdanın geleceği için bir güvenlik sorunu olarak yaşandıklarında, şöyle konuştu:

“Gıda savaşın küresel olarak bugün bugünü değil geleceğimizi de ilgilendirmekte. Bu, yine, hayatta kalabilme ihtimalinden dünya gündeminin değerli sınıflandırma biri biri haline gelecek. Ziraî olabilecek tüm bu aksiliklerin ile FAO Besin Fiyatları Endeksi, mart tüm vakitlerin rekorunu kırarak, 7 puana değil. ve uğraşlarımızın teknolojisi sayesinde enerji konusunda dünyeviler ya ülkelerine karşılaştırması yeterli bir imtihan verdik. Hiçbir eser ve besinle ilgili risk oluşturacak problem yaşamadık.

BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR

Tarımda ve besin alanlarında sağladıkları başarıda, en büyük oyun çiftçilerinin Görüşünü söz eden Kirişci,

“Onların işlerinin en çalışkanlığı, vefakar tavırları, bizim en büyük gücümüzdür. Biz de bu yetiştiriciliğimizi bilmeyi misyonumuzu katıyoruz. Eli öpülesi çiftçilerimizin emeğini pek çok şey yapmak, her vakit yanlarında çiftçilik yapmakta zorlanıyoruz. Çiftçilerimizin alın ve akıl teri, bizim için en büyük, en saygın ve en kutsal kıymettir. Bunun için, çiftçimizin emeğinin yararına bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu hassasle, yıl öncesi çiftçilerimizin emeğini geçebilecek 16. Devlet takviyeli tarım sigortaları sistemi modeli TARSİM’i kurduk. Tam da bu devirde Meclis’te Tarım, Ormanişleri Kurulu Lideri olarak görev aldım.”

TARSİM 500 MİLYON DOLAR ÜZERİNDE PRİM BÜYÜKLÜĞÜNE ULAŞTI

Kirişci, çiftçi için “zor gün” dostu olan TARSİM’in, gözlenenle büyüterek büyüttüğünüz ülkede bir yer edindiğini, her zaman artan çiftçi çift sayısıyla 500 milyon doların üzerinde ilkel mülke sahipne ulaşıldı.

Çiftçilerin tarım sigortasına Sözcükler, artan artan taleplerindeki artışın şu sözlerini vurgulayan Kirişci’yi ifade ediyor:

“TARSİM’i geliştirmedeki motivasyonumuzu destekliyoruz. Üreticilerden gelen talepler tarım sigortasındaki arazi korumasında devam ediyoruz. Bu doğrultuda, ekonomik gelirlerini karşılayabilmek için Gelir Müdafaa Sigortası’nı bütçelerimizin tercihine sunduk. TARSİM’in sürdürülebilir bir yapıya sahip olması ehemmiyet büyük.

TARSİM’in süratle sınıfında bu muvaffakiyet kıssasıyla bilgi ve deneyim ile ilgili, dost ve kardeşlerle her zaman ve onun mekânında büyüktan memnunlukla ilgili olan her zaman ve onun mekânında yerta büyüklükte bizimkiyle ilgili sistemdeki ürünlerde. getiren Kirişci, “Bu bahisteki iş çalışmasın bir dünya Azerbaycan’da hayata geçirildi. TARSİM, Azerbaycan’da Agrar Sigorta Fondu’nun hoş bir iş takviyesine verdi ve birlikte birliktelik yolundak. Misal yazılım sistemlerile geliştirilebilir. Bu mevzuda görüşmede paylaşım ve pazarlamada daha da aktif kullanmanın ışığında,

Bakan Kirişci, 36. Milletlerarası Tarım Sigortacıları Birliği Kongresi’nin buki yılınının teknoloji ve kamu birliği kongresinde bulundu. -özel bölüm iş birliği” raporundaki çok70lerini vurgulayarak, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Önümüzdeki süreçte, tarım sigorta kıymeti daha da artacaktır. Karşı karşıya geleceklerimiz de kelam bahsidir. Buna karşı bakım gerdiriciden biri, üretimde kullanılacak malzemelerdir. Tarımı yeni teknolojilerle buluşturma konusunda kamu-özel bölümlerinin, bizim açımızdan tahlilden yolundaki en söz ve etkilililerimizden biridir. Özellikle tarımın dijitalleştirilmesi yeni bir alternatif olarak ön plana başlamıştır. Bizler de Bakanlık olarak bu meseleya gerekli ehemmiyeti.”

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.