DOLAR 23,3705 0.48%
EURO 25,4270 1.88%
ALTIN 1.478,241,90
BITCOIN 6227681,64%
İstanbul
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Kasapoğlu’ndan Haber 7’ye özel bilgi: Kasapoğlu’na göre Türkiye’nin farkı

Bakan Kasapoğlu’ndan Haber 7’ye özel bilgi: Kasapoğlu’na göre Türkiye’nin farkı

ABONE OL
Haziran 15, 2022 06:47
Bakan Kasapoğlu’ndan Haber 7’ye özel bilgi: Kasapoğlu’na göre Türkiye’nin farkı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmet Muharrem Kasap çok tartışılan spor ile ilgili, tayin konusuna, A Ulusal Grubu’nun oğlu durumundan TFF seçimlerine kadar bir çok hususta gösterilen değerlendirmelerde.

İşte Haber 7 Genel Yayın Osman Ateşli’nin moderatörlüğündeki yayında muhabirlerimizin Gamze Türk’ün yanıtlayan Bakan Kasapoğlu’nun açıklamaları:

Sevdalı Nisanları ve Spor Federasyonları girdi. Yasa, Türkiye’de spor kulüplerinin eğitimlerini ve işleyiş sistemlerinde esaslı üretir. Yöneticilerin kulüp yöneticiliği devrindeki borçlardan sorumlu olması… Yasa kulüpleri borç batağından çıkarabilecek mi?

“BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM VAR”

“Spor kulüpleri ve federasyonları manzarası Türkiye’nin uzun olması gerektiği ve ihtiyacılığı olan bir çalışmaydı70 Geriye nasıl bir yıl 1945 yılından itibaren Türkiye’ sporlarıyla ilgili bir yıldan görünüşte görünün. İşin ekonomik tarafı. Gerektiği spor sanayisi gerekli spor sanayisi, branşmanlar, eğitim, lisanslı spor tabana yayılan bir spor anlayışım sahiden bu maddeyi el kılmıştı. Bu kampanyanın tüm etiğindekileri, konuşalım, herkes hakkında bir çalıştay gerçekleştirk. bildirgesi hazırlandı. Hala internet yok. Çalıştay üniversitemizde çok sayıda incelemede bulunuldu. Bunun üzerine manada sporun ve bu konudaki eğitiminde, şeffaflığı, yönetilebilirliğini, ekonomik istikametiyle temelleri telafi edecek,adında ve yönetimsel manada bir disiplini bir yasaya kavuştu. İnanıyorum ki bundan sonraki hem mevcut imkanları çok daha verimli bir şekilde bütünleştirmeyi ve federasyonlarını çok daha farklı bir çerçeveye kavuşturacak, var olan kahır702)

Spor kulüp şu anki mali yapılarıyla

“BU YALNIZCA BİR FUTBOL YASASI DEĞİL”

“Özellikle paradaki manadaki harcamanın süresini uzatırsınız, bütçenize harcamanız. Kulüplerin içinde bulunduğu durum ve buna yeni maddeyle başlangıç ​​kursuna başlamadı. Borçluluktan doğanların üretimde olma kıstasını getirdik. Mali manada maksat yaratmak heba yapmak. Türkiye’nin esaslı bir spor kaydı var. Artık Türkiye sporda marka bir ülke. Her branşta sanatlar dünyaya geliyor. Genç bir kullanıcız ve gençlerimiz var. Kanunla birlikte bu dar gelen elbiseyi nasıl yetiştirirsiniz, nasıl bir eğitim verilir. Bu yalnızca bir futbol da değil. Tüm sınıfları, yeni muvaffiyet öykülerini ortaya koymaya yönelik bir adım. Beklenen bir adım. Daima birlikte gerçekleştirdik. Yasak kulüplerimizde at gözden geçirdiğimiza yönelik düzenlemelerde daha derli toplu bir şekilde görüyoruz. Altyapıya bir bakışımı görüyoruz.

B giderse spor okullarının dışsal satılmasıyla ilgili gelebileceği tabir

) “KULÜPLER EVVELDEN OLDUĞU ÜZERE ARTIK DE YABANCI SERMAYEYE AÇIK”

“Yurt kitaplarında satın almalar ve diğer üyeler konusu kelam. Bu erkenki maddede da limiti olan bir bahis değildi. Yeni maddede da eski halinin kulüplere talip olması durumundan genel genel şurasının geleceği kararla bu çeşitliliklerden önceden olacağı artık de bir kelam konusu. Spor sanayisi diyoruz. Profesyonel çerçevedeki tesisler, küresel manadaki trendler oluşturuyor. Türkiye’de kulüple ilgili bir grup çalışmalar var.

Türkiye tesisleşme konusunda ihtilal olarak nitelenecek.

“TÜRKİYE’NİN DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK”

“Türkiye’nin tesisleşme çok farklı. 20 bir bölüm kaynak bu kadar güçlü bir altyapıyı tesis eden bir örnek yok. Bunda da Sayın Cumhurbaşkanımızın harikulade dayanağı var. Bu kadar uzun süre bu kadar modern statları inşa eden bir ülke yok. Avrupa’nın en modern istatistikleri bizde. Stat değil yalnızca, salonlarımız, havuzlarımız, kortlarımız vb. Bu Türkiye’nin tesisleşme ihtilalidir. Ancak atletlerle doldurma tesisleri. üreten tesis. onlara yuva olan. Tesisi iyi bir teslimattan sonra muvaffakiyetten çıkar. Amacımız muvaffakiyet. Maksadımız spor yapan Türkiye. Fırsat hediye edin ya 85 milyonluk spora üniversiteleri külfet yaşamamalı. Bizim gayemiz bu. Sporu daha profesyonel manada yapmak isteyen herkese dayanaklarımız var. Sporda bir tesisleşme ihtilali var lakin ile birlikte diğer görünümden bir spor ihtilali var. Sayın Cumhurbaşkanımızın İBB başkanlığının ben üniversite öğrencisiydim. 1994 yılından itibaren İstanbul’da tanıtımı yapılan spor genç antrenmanları 2012 sonu AK Parti iktidarıyla tüm Türkiye’ye yayarak bu gelindi. Buad daha fazla ilerisi bizim maksımız. Avrupa’nın en genç arkadaşı bir sahibiz. Yelpazemiz çok geniş. Türkiye’nin markasını altın harflerle kazıyacak bir jenerasyon yetişiyor. Sürdürülebilirlik bizim için çok bir kavram. Anahtar söz bu. Uzun vadeli. Bunu yapacak altyapımız var. Kış sporları, ekstrem sporlar her türlü altyapımız var. Gidin Erzurum’a. Kars’a kış sporları. Sarıkamış’ta dörtlük tesislerimiz var. Yani Türkiye’de onun alanında olduğu sporu konuşuyoruz. Onun vilayeti üniversite var. Bir tane de değil. Bunlara yönelik bakış açısının vizyonunun ve vizyonunun doğal olarak Sayın bu geleceğimizin var. Bunu

A Futbol Kadromuz Dünya’na gidemedi üzüldü Şu anki durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?
(980070 “A ULUSAL FUTBOL EKİBİ DAHA ÜST LİGDE YER ALMALI”

“Tabi Uluslar Ligi’ndeki yeri hak etmiyor Türkiye. O da bakarsak daha üst gelmemiz lazım. Üç maç pek hoş çok başarılı. Bunun üzerine devamı gelip C’den B’ye sürat ile yol alıp götürmesini almamız lazım. Çok yatırımımız var, çok uğraş var, çok emek var. Milletimiz daha büyük muvaffakiyetleri hak eden bir darı. Genç bir kuşağımız var. Tüm uygulamaların içinize uygulayıp farklı sonuçlarla milletimizin farklı sevinçlere galip olmasını sağlamak. O yüzden üç maç çok uygun olur, ona da da akşam olur, ona çok daha düzgünlerini tamamlama ile mükellefiz. Bunu da demek. Yaptık da. Kuşak hoş. Alttan gelen arkadaşlar düzgün. Keşfedip işi bahtalardan almamak lazım.

TFF seçimleri var.

“Seçimler perşembe… süreç süratli bir olay. Adaylar var. Seçimlerin eşyaların spor koleksiyonu için güzel bir hava durumu. Türkiye Futbol Federasyonumuz, bu büyük bir altyapı münasebetiyle bir ilgiyi güçlü bir formda yönetecek bir idarenin başarılı olmasını istiyorum.”

Yabancı mahkemesi ne başvuru?

“YABANCI HAKEM federasyonun, ilgili şuralarının tartışıp çalışması sıkılaştırma. Ortak aklı geliştirmeliyiz. Finansal yönetim hakkında olur, bize yardım etmekten çekinmemeliyiz. Dünya uygulamaları nedir? başarıya uygun mudur? istişaresinin yapılmasının düşünülemez. O rota yön konusu olur olur vakalar olurluktan geri durmamak lazım. Şeffaflık, yaratılmış… onun biri bence her yerde olması gereken sporda olması gerekenler. ”
(980070 ” yıl Paris’te düzenlemeler Ligi finali, yaşanan olaylar, fiyasko olarak yorumlandı. Seneye Şampiyonlar Ligi Finali Türkiye’nin meskenlerinde yapılacak. Eski başarılı tertiplere imza atan Türkiye, nasıl bir tertip hazırlığı yapıyor? Türkiye milletlerarası tertip olacakların için yaşamane talip devam edecek mi?”

“BİZ TERTİPLER TALEP EDEN DEĞİL TALEP EDİLEN ÜLKEYİZ”

“Türkiye spor turizminde bir marka. Yalnızca İstanbul değil. Nasıl giderseniz. Türkiye’nin spor turizmi markası var. Bu futbolda da var. İşte finalde Cudi Memleketler arası Tenis maçı’nık yapıldı. Erzurum’da Trabzon ile İzmir ve Manisa heryerde… Biz sadece tesissa ile değil. Konuk ağırlamayı da biliriz. Tertip disiplini, doğru yoldayız. Farklı farklı tertipleri görüyoruz ve takip ediyoruz. Bu manada çok lakin çok üst düzeydeyiz. Pandemide dahi 164 farklı Milletlerarası spor tertibi gerçekleştirdik. Bizim en güçlü göstergede yeteneklerimiz, maharet görünümlerimizi ortaya koyuyor. O yol şampiyonlar yıl yıl finali nasıl bir malzeme kalitesi’z. Türkiye’nin bu husustaki çıtası ne kadar yüksek olmayanlar de bu vesile ile öğreneceklerdir. Cimri de davransalar cömert de davransalar bizim kaybedeceğimiz bir şey yok. Ancak tertibin kazanır. Tertibeler katkıda bulunanlar ya da büyümeler. Biz o manada çok durumumuzdan ve ilgiden mutluyuz. Biz artık sporunda spor tertibinde talep eden değil, büyük ölçekli tercihz.”

“Vo. Zati ile bu konuda başarılı çizgiyi sürdürüyorlar.

“SPOR FUTBOLDAN İBARET DEĞİLDİR”

“Bu bölgedeki muvaffakiyetler, dünya branşlarındaki muvaffakiyetlerde olduğu gibi. sonunda bir sonraki evre. Voleybolun Külüpüleri canlandırmaları çalışmalar. Anadolukulüp bu manada üniversitelerinin üniversitelerinin bakanlık olarak desteklendi. Keza basketbolda önemli bir seferberlik var. Basketbol seferberliği. Esasen altyapı var. 10.000 pota ile sokak basketbolu ile işler yolunda farklı noktalara taşıyacağız. Şunu söylemek istiyorum; biz her iki branşta da daha büyüklerine yanlış süratle yol almamız gerekiyor. Daha büyük muvaffakiyetleri hak ediyoruz. Zira bizdeki kadar devletin ilgilendiği dayanak olduğu bir spor girişimi. Spor futboldan değildir. Bunu da farklı branşlarda alınan muvaffakiyetler ile görünüyor. 2022 Yılı Bayramıyız. Şu ana kadar 2030 maddiyatı yapıldı. içinde içinde Yüzme var, Jimnastik var. Yalnızca 6 aylık devirde. Fevkalade bir çeşitlilik var, içinde temelsiz var. Kitaplar var. Bu memnunlukları daha da büyütme bizim gayemiz.”

Takım sporlarının yanında ferdî branşlarda da atletlerimiz büyük muvaffakiyetler yaşlı olmaya devam ediyor. Güreş, okçuluk, kitap, tekvando, jimnastik

“AMATÖR BRANŞLARA DAYANAK BİZİM SORUMLULUĞUMUZ”

Her şeyden olması gereken bu kapsamlıların değerlendirmeleri, bütçeler takviyelerimiz var. İhtimam var itina var. Tokyo Olimpiyatları öncesi kampları ziyaret etmiştim. Dertleşmek. Jimnastiği ile Güreşi ile mümkün pek çok çok branşı satın aldım. İşin maddi boyutu, manevi boyutu. ona sahip olan biri çok değerlidir. Atletlerimiz ile münasebetlerimiz… Olimpiyatlar sonrasında da dayanağımız devam edecek. Özveri gerekiyor. Fedakarlık… hepsi bizim zati devlet sistemi olarak kapsamlı incelemeler ve seve seve işler.”

Okçuluktaki muvaffakiyet da özel parantez açmayı hakkediyor. Okçulukta bir muvaffakiyet Madalya kelam konusu… Olimpiyatlı atletimiz Mete Gazoz da dikkat.Bu yıl, şimdiki hastanelerden olana Ulusal ekip klaslarında 16 madalîmiz oldu. OKÇULUĞA DAYANILMAZ BİR İLGİ VAR”

“Mete’nin bu manada kısıtlı yol, eğitim var olan ilgiyi çok farklı noktalara taşıdı. Önemli bir seferberlik var önemli bir altyapı var. Bu bize pek çok muvaffakiyetin müjdecisi. Yeni Mete’ler ki bu anlamı anlamına gelir. Harikulade bir ilgi var. Harikulade bir heyecan var. Hasebiyle spordaki muvaffakiyetin memnuniyet veren öteki bir tarafı da bu. Yeni muvaffakiyetleri tetiklemesi. İnsanları bu kanalize etme, yönlendirmek için hedef noktayı hedeflemek. Mete ile… Ve bu süreci yeni yeniyle birlikte, yeni gelecekle yeni bitirecek olacak.”

(9704)Yoğun bir programlarınız var. Birebir takviye, muvaffakiyetler için de tasarlanabilir mi?

“SPORCULARIMIZLATELİK OLMANIN BAŞKA HEYECANI VAR”

“Sporcularımızın bu manadaki ifade bize de heyecan veriyor. Hem sevinçlerinde hem hüzün anlarında, idmanlarda bir arada olmak bizler için heyecan verici oldukları için onlar için memnunluk verici oluyorlar. Natürel arkadaş olarak, ağabeyleri olarak bir aradayken. Dostça, kardeşçe bir topluluklar. Bana da farklı bir heyecan veriyor, farklı bir güç veriyor memnunluğu. Ben de mümkün olabilecek farklı branşlardaki öğrencilerde

Yeniden futbola gelecek olacak. ermişti. )

“Bunlar Türkiye Futbol Federasyonumuzun çalışmalarıdır. Yayın hakları futbol federasyonunun yetkisinde ve bölümünde olan bir konu ve onlarda mevcut konuyu tutkunlar. İlgili pazarla görüşüyorlar. İncelediklerini yönetiyorlar. Zannediyorum bu süreçlerde onları tekrar tekrar gündemlerine alacaklar. Doğalabilme süreci. Satın alımlar… Bu manalarda teklifler var. her biri ayrı ayrı pahalandırılacak. Herkestentiler, kadın talepler, herkesten her biri kendi takdiri ve yorumu, federasyonun bu manadaki yetkisi…

Futbol Üstün Ligi’nde ALG Spor şampiyon oldu.Üç büyüklerin de bayan futboluna uygulanabilirleri vardı. MUHTEŞEM LİGİ YAYIN HAKLARI…

“Onunla ilgili talepsı, gerekliliğe talebe okunuyor zannediyorum Federasyon onu da değerlendirir.”

Bakanlık olarak vakıf üniversitelerinin akabinde ulusal atletlere ortaokul ve lisede de yüzde de 100 burs verilebilecek bir ödünç imza atar mısınız? (9702)
“SPOR MU EĞİTİM Mİ İKİLE MİNİ ORTADAN KALDIRDIK”

“Spor mu eğitim mi ikilemi var. Birlikte. O ikilemi k. Ne için kaldırdık? Zira spor bir emek. Spor bugünden yarına dolabı bir şey değil. Bir gündeâlâ bir yüzücü olamazsınız, düzgün bir boksör de olamazsınız, yeterli bir futbolcu da olamazsınız. Yılların emeği var. Geliyorsunuz bir geliyor, imtihan devri. “Ya ben o vakit sporu bırakayım” diyorsunuz. Ya da “Ben spora devam edeyim de okula gitmiyorum” diyorsunuz. Bu bir ikilemdir. İstek atmadığımız tercihtir bu. Bunu hem ortaokulda hem de gayesiyle ortadan kaldırmak için konuştuk. atletler bir yandan başarılı tabip olmak bir yandan da spora devam etmek istiyor. Buyursun. Ona burslar. O bursla içinde o hicran kalmamış oluyor. Aynı zamanda, aynı zamanda, spordaki çıtayı da farklı bir eğitimde sayabiliriz. Emekler heba olmaz. Hayaller insanların içinde bir ukde olarak. Büyük bir kat sayesinde. Dedim ya “Spor Devrimi” diye. Ulusal sportmen bursu da onun başka bir parçasıdir.”

Geçen yıl barınma konusu ve yurt sorunu çok konuşulmuştu.

Yurtlar Türkiye’nin yüzetti.Yurtlar Türkiye’nin eğitime, olan’de hizmettir. Bir sıra gelen, sıcak su ısınması, olan bölgeden geçmekte olan 180 binlik altyapının çabucak tamamen yıkılıp yenilediğimiz şeyden yakın 4 misli bir altyapı oluşturmuş. 800 bin yakın. Yaklaşıyoruz. Şu an 750 bin. Ve modern bir ömür alanı artık yurtlar. Her alanda bir yurt altyapısımız var. Ve bilhassa biraz bu kadar bugünden yarına yapılan bir iş değil. Bizim her yerde projeksiyonlarımız var. Gereksinime ya yeni blok ekliyoruz ya da yeni bir yer inşa ediyoruz. Dedeniz ya 1000 kişi… Onun günlerindeki yatak sayıları. Her günlerimiz açılış var. Yeni projelerimiz var. Sayıyı hiçbir şey göremezsiniz, her gün değişir. Yeni eker var. Türkiye’deki yurtse haftanın akşamları bir örnek de yok onubet. Evvelki gün Van’daydık. 1900’dü Van’daki altyapı 2002’de. Şu an 10 bin 500. 3 bin 500 yatak da boş.

“TÜM AVRUPA’NIN TOPLAM YURT KAPASİTESİ TÜRKİYE’DEN DAHA AZ”

“Avrupa’daki tüm topladığınız zamanımızı 750 bin kapasitemize Tüm Avrupa ülkelerinin… Tüm yurtları Türkiye’nin gerisinde… Buradan bir bölgede yetiştirilen gelecekle benzer şekilde onu da değil. 32 GB internet hizmetimiz var tüm yurtlarda fiyatsız. Genç hizmet tüketicilerinin ihtiyaç duyduğu harcamaları, harcamalarını ve ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç duyacağı hizmetlerden yararlanır. klarını desteklemeye devam ediyor. Gözümüz her zaman.”

ile uygun bir irtibatınız var. Gençlerinte favorimsiniz.

“GENÇLERİN KANILARI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Gençler, atletler bizim en büyüğümüz. Nasıl sportmenler bize umutsa verebilirler. Gençlerinizden Türkiye’nin değil milletimiz. Gençlerimizin yaygınlığı, gençlerimizin en önceleri. Münasebetiyle bizim hizmetimiz siyasetimizde gençlik var. kanıları var. Bakın biz 2022 yılını Katılımcılık Yılı ilan etti. ne için? Gençlerimizi sürece daha çok çocuğu doğurma diye. Gençlerimizle birlikte yönetelim, uygulayalım istiyoruz. Süreçleri denetleyelim. Gençler gelin, onun içinde bir arada. Gençlik ve Spor Bakanı… Gençlerin ve Sportmenlerin Bakanı… Türkiye’nin dört haftası gençleri ağırlıyoruz. genç… geliyor genç… Kümeler halindeler. Bir, iki gece onları konuk ediyoruz. Konuşuyoruz dertleşiyoruz. Türkiye’nin neresi gidersem gideyim sıkı sıkı bir toplantı planı. Sıcak, samimi ortamlardır. Ceketi kravatı çıkarıyorsunuz. Dediniz ya abi, kardeş gibi, dost gibi… Büsbütün bundan dolayı. Gençlerimiz farklı farklı olabilirler. Diyorum gelin arkadaşlar konuşalım. Farklı olansa söylersin. İtirazı olan varsa söylesin. Masaya yatıralım bahisleri. Konuşmaktan, dertleşmekten, bir bahsetmekten gelmekten ziyan gelmez. Kâfi, uygun ölçüler olsun. sevgi sevgiyle, anlayışla olur. onun birisini çözdü. İnsani yaklaşımk olmak… Hepimiz içindeyken sonuç olarak. Konuşarak ve tanıyarak, eğitimlerimizi kullanırız. Önyargı, yargılayan büyük bir handikap yargıyla yaklaştığınız bireye büyük bir haksızlık. O bizim öğrencilerimizde, kendimiz sevenler, onların zevkini seçecek, hüznüne olmak… onun için genç çocuklarımızla ilgili tasarımlar ki, hediye kodlarımız… İçimizden gelen geleceklerimiz… Biz inanarak olanla, inançlauz…”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.