DOLAR 18,6346 -0.04%
EURO 19,3360 0.43%
ALTIN 1.055,910,80
BITCOIN 3146912,55%
İstanbul
14°

PARÇALI BULUTLU

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bakan Kasapoğlu yurt gerçeğini açıkladı!  “Türkiye tüm Avrupa’ya bedel”

Bakan Kasapoğlu yurt gerçeğini açıkladı! “Türkiye tüm Avrupa’ya bedel”

ABONE OL
Haziran 15, 2022 06:41
Bakan Kasapoğlu yurt gerçeğini açıkladı!  “Türkiye tüm Avrupa’ya bedel”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber7.com’a özel bilgilerda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin yurtlar yatırımlarını gözlerden serdi. Kasapoğlu, yurt içine düşmüş algısı yürütenlere dela hediye verdi.

AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılında 180 bin olan yurt kapasitesini 750 bini çıkardıklarını tabir eden Bakan Kasapoğlu, tüm Avrupa’nın toplam yurt kapasitesinin Türkiye’den az olduğunu söyledi.
(9800 (9702) (9702) (9702) 7 Genel Yayınlar Osman Ateşli ile Haber7 muhabiriHa Gamze Türk’ün sorularını yanıtlayan Bakan Kasapoğlu, verilerin barınma yurt ihtiyacı ile ilgili donanım algı operasyonlarına net verdi.

Geçen yıl barınma konusu ve yurt sıkıntısı çok konuşulmuştu. Yaklaşık bir önceki bin kişi yeni bir yurt projesinin bahsini vermiştiniz. Yurt kapasitelerinin artırılacağı, artırılmaya da devamni söz. Bu fikirde yeni eğitim yılı için nasıl bir hazırlık olacak?

“180 BİN KİŞİLİK YURT KAPASITESİNİ 750 BİNE ÇIKARDIK”

Yurtlar Türkiye’nin yüz akıdır. Yurtlar Türkiye’nin eğitime, gence olan hizmettir. Bakınız, 2002’de 180 bindi yurt Yatak Kapasitesi. O trafik düşkünü. Altyapı büsbütün rezaletti. Bir katta bir banyo olan, insanlar banyo yapmak için günü geçirmek, bir sefere gelen, yapmaktan; sıcak suyu, ısınması sorun olan yerlerdi. Biz o 180 binlik altyapının çabucak hemen tamamını yıkıp yenilediğimizde yaklaşık 4 misli bir altyapı inşa etmiş. 800 bin yakın. Yaklaşıyoruz. Şu an 750 bin. Ve modern bir ömür alanı artık yurtlar. Her alanda bir yurt altyapısımız var. Ve bilhassa biraz bu kadar bugünden yarına yapılan bir iş değil. Bizim her yerde projeksiyonlarımız var. Muhtaçlığa ya yeni blokları ekliyoruz ya yeni bir yer inşa ediyoruz. Dedeniz ya 1000 kişi… Onun günlerindeki yatak sayıları. Her günlerimiz açılış var. Yeni projelerimiz var. Sayıyı hiçbir şey göremezsiniz, her gün değişir. Yeni eker var. Hasımdaki yurttaki yurtın öteki’ bir örnek yok onu da Türkiye’nin. Evvelki gün Van’daydık. 1900’dü Van’daki altyapı 2002’de. Şu an 10 bin 500. 3 bin 500 yatak da boş.

“TÜM AVRUPA’NIN TOPLAM YURT KAPASİTESİ TÜRKİYE’DEN DAHA AZ”

“Avrupa’daki tüm bilgisayar Avrupa ülkelerinin… tüm yataklarını bu bölgeden faydalanmak için kullanabileceğiniz bir lakin gibi onu da da öyle. öğrenci gündemize 25 lira beslenme dayanağı. Barınmasıyla dünya çapında 32 GB internet hizmetimiz tüm yurtlarda fiyatsız. Biz, gençlerimizin günlerini geçirdiklerini, gençlerimizin mutluluğunu, tatbikatlarını, beslenmesini, gençlerimizi sevindirdik. ni ve diğer desteklemeye devam ediyor. Gözümüz her zaman üstte.”


Gençlerle bir bağlantınız var. Zaman zaman çok farklı olmalarına. Sizin bu husustaki anlayışınızı
“GENÇLERİN NİYETLERİB”

“Gençler. , atletler bizim en büyüğümüz. Nasıl atletler bize umutsa verebilirler. Gençlerinizden Türkiye’nin değil milletimiz. Gençlerimizin, gençlerimizin ihtiyacı bizim en önceliğimiz. Münasebetiyle bizim hizmetimiz siyasetimizde gençlik var. niyetleri var. Bakın biz 2022 yılını Katılımcılık Yılı ilan etti. ne için? Gençlerimizi sürece daha çok çocuğu doğurma diye. Gençlerimizle birlikte yönetelim, uygulayalım istiyoruz. Süreçleri denetleyelim. Gençler gelin, onun içindedir. Gençlik ve Spor Bakanı… Gençlerin ve Sportmenlerin bakanı… Türkiye’nin dört haftası gençleri ağırlıyoruz. genç… geliyor genç… Kümeler halindeler. Bir, iki gece onları konuk ediyoruz. Konuşuyoruz dertleşiyoruz. Türkiye’nin neresi gidersem gideyim sıkı sıkı bir toplantı planı. Sıcak, samimi ortamlardır. Ceketi kravatı çıkarıyorsunuz. Dediniz ya abi, kardeş gibi, dost gibi… Büsbütün bundan dolayı. Gençlerimiz farklı farklı olabilirler. Diyorum gelin arkadaşlar konuşalım. farklı kanısı olan varsa söylesin. İtirazı olan varsa söylesin. Masaya yatıralım hususları. Konuşmaktan, dertleşmekten, bir bahsetmekten gelmekten ziyan gelmez. Kâfi, uygun ölçüler olsun. sevgi sevgiyle, anlayışla olur. onun birisini çözdü. İnsani yaklaşımk olmak… Hepimiz içindeyken sonuç olarak. Konuşarak ve tanıyarak, eğitimlerimizi kullanırız. Önyargı, hem yargılayan hem de büyük bir handikap yargıyla yaklaştığınız şahsa büyük bir haksızlık. O bizim çocuklarımızda, kendimiz içinde tanımak, onun zevkini seçecek, hüznüne olmak… onun için küçük çocuklarla birlikte tasarımlarımız olacaklardır. Biz inanarak olanla, inançlauz…”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.