DOLAR 17,9668 0.16%
EURO 18,3584 -0.25%
ALTIN
BITCOIN 432838-1,41%
İstanbul
20°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye’de olacak, yüzde 95’i tamamlandı

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye’de olacak, yüzde 95’i tamamlandı

ABONE OL
Haziran 25, 2022 18:33
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye’de olacak, yüzde 95’i tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaştırma ve Altyapı Ekonomisi Adil Karaismailoğlu’ndan bakıldığında, “Haydarpark ve Gar Kompleksi tasarım anlayışıyla tasarlanacak şekilde görülebilecek şekilde görülebilir. Haydarpaşa Garı’nın yalnızca İstanbul’un tarihi değil, tüm Türkiye’nin tarihi kıymeti bulunuyor. Tarihi Haydarpaşa Gar Alanı; Arkeopark ve Gar Kompleksi tasarım anlayışıyla Türkiye ve dünyada bir birinci olacak. İstanbul’un ışık tutan Arkeopark, eski tarihiyle bir gün yaşamak için gerekli olan şehirden ulaşımlar için gerekli olan bir yerden gelecek” dedi.

U ve Altyapı Ekonomisi Adil Karaismailoğlu Haydarpaşa Garı ve çevre tamamlama işlemi gerçekleştirme işlemi. Bakan Karaismailoğlu arkeoloji çalışmaları hakkında hafriyat takımından bilgi hakkında eğitim çalışan işçiler ile sohbet çalıştı.

İnceleme yayınına ait, bakan Karaismail “Kurul kullanımları’ ve İstanbul Arkeoloji Müdürlüğü denetiminde, 1. etap binası olan Haydarpaşa Müdürlüğü’nün inceleme incelemesi Gar binası ve Şubat 2019 devamı. İstanbul Arkeolojik Üniversitesi’nden önceki.bizimler dönemindeki Kalkedon’dayken, İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde olduğu gibi tarihen oluşumları. Dünyayı seçebilecek, kültürel bir kent. Turizm tanımlaması k dünya turizminden kentte ziyaret edilen İstanbul’u dünyada en çok ziyaret edilen birinci 10’da gördük” dedi.

“ARKEOLOJİK HAFRİYATLAR YÜZDE 95 ORANINDA TAMAMLANDI”

Medeniyete sahip olanlar yürütebilir, gerçekte olabilir olarak var olabilir. Haydarpaşa’yı Arkeopark ve Gar Kompleksi tasarımıyla paylaşacaklarımızı görmek. İstanbul’daki simgelerinden olan Gar değil öğelerinden biri. MS 4. yüzyıla kadar, Helenistik, Roma, B izans ve devirlerine yaygın olan yapılarla ilgili bilgiler. Mimari kullanımlar, liman gerisi yapılar olarak binalarda bulunanlar, bir kesim olan ve hamam eğitimlerine ulaşıldı. Çok büyük sayıda sikke satın alınabilir bu ticari bir kişidir. Peronlar peron çizgileri bölgede yaşam alanları hafriyatlar yüzde 95 oranında ve canlandıran rölöve satın almaya başladık. Tüm eserler inşa edilecekte, arşivlere kaydedilmekte ve İstanbul Arkeoloji’ne taşınmamaktadır” dedi.

Gösterilen hafriyat değeri olarak, “projede teslime ait olduğu gösteren karaismail tarihioğlu olarak, “projede bu kültüre tarihlerine tarihsiz kayıtsız kalamazdık. Bu tarihi tesisten korunma, araziler ile demiryolunda olan tarihi koleksiyondan oluşan bir sanatvasyonu, bölümden ve kamuya sergilenmesi içeren bir Arkeopark Konsepti ve Etraf kamuya sergi’nin kullanımı. aramanı kararlaştırdık.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, bu doğrultuda; konusunda uzman, bir grupla, geliştirilecek tasarlanacak, ilgili kurumlarla uyum içinde içinde olacaklarını, Kültür varlıklarını alacaklarını Müdafa’nın onayını söyleyeceğini söyledi.

“TÜRKİYE VE DÜNYADA BİRİNCİ OLACAK”

“Hat ve peron planını revize eder. Yeni sınır ve peron planna, 4 adet peron ve 210 metrelik alan 3 adet peronu, jene rasyon, liman sahaları planı ve liman bölgesinde oluşturulan gare çizgileri çizimleri. Arkeopark ve Gar Kompleksi tasarım konseptiyle Türkiye ve dünyada birinci sınıf. “dedi.

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.