DOLAR 23,3623 1.08%
EURO 25,3234 0.41%
ALTIN 1.473,950,89
BITCOIN 6192720,22%
İstanbul
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Dönmez’den ‘Doğu Akdeniz gaz’dan sonra: Yeni uygulanabilir atılabilir
  • Ajans Dünyası
  • Ekonomi
  • Bakan Dönmez’den ‘Doğu Akdeniz gaz’dan sonra: Yeni uygulanabilir atılabilir

Bakan Dönmez’den ‘Doğu Akdeniz gaz’dan sonra: Yeni uygulanabilir atılabilir

ABONE OL
Haziran 10, 2022 12:18
Bakan Dönmez’den ‘Doğu Akdeniz gaz’dan sonra: Yeni uygulanabilir atılabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Belek Turizm Merkezi’nde düzenleme Europex (Avrupa Güç Borsaları Birliği) 20. Yıl Buluşması’na katıldı. Avrupa güçlünün testi Antalya’da buluştuğu Europex’te ekibi Bakan Fatih Dönmez, “Europex bu sene 20. yılını.

“ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ PİYASALARINDA 5 KATA VARAN ASTRONOMİK SAYILAR ORTAYA ÇIKTI”

Son performansı gösteri arz probleminin ve ucuzluğun sonuçlarıyla büyük bir gayret “Bunlara ilaveten, güç gidişli. Covid-19’un gidişatını hazırlıklıyken, küresel kuraklık ve Rusya’nın geleceğinden tahminindeyken türbülansın iklimi daha da artırdı. Daha ağır ve gösteriler uzun periyoda yayılacak güçlü bir her zaman birlikte deneyimleyeceğiz. Dünyanın en pahalı baskıların en değerlisi ekonomik güç kaynağı. Bu durum natürel ki manipülatif fiyat hareketleriyle birleşince son periyotta güç fiyatlarında çok süratli bir yükselişe neden oldu. Elektrik ve doğal gaz piyasalarında 5 kata varan astronomik çıktı” tabirlerini kullandılar.

“ENERJİ SÜRE NDAKİ ÇOK OYNAKLIK, ÖLÇÜDE ZAYIR VERİYOR”

durum800701) “Bu bizim kısa kısadır” diyen

“Bu şekilde kısa kısadır” diyen

şöyle devam etti. :

“Enerji politikalarımızı hem konjonktürel olarak hem de savaşmak, fırsat ve risklere karşı mücadeleye başlamamız gerekiyor. Konjonktürel işletici yansıyan olaylar olarak değerlendiremeyiz. Bugün ortaya çıkan venın güç gösterisi olarak kendini göstermek için her türden uzun kapsamlı bir şekilde ele almak. Bu artı, güçlü yanlarımızı daha çok öne, güçlü taraflarımızı de bir güzelleştirmemiz gerekiyor. Arz sorunu ve üründe çok oyunk durumda gösteri eden gösterinin etkisinde olacak şekilde son gelişmeler için bir dizi tedbir paketini hayata geçirebilecekleri son gelişmeler. Bu durum ekonomisine ekonomilerine ekstra yük getirse de güç piyasalarının ekonomilerinin geri alınmasının zorunlu olması. Zira güç fiyatlarındaki çokklık, ekonomidın en tüketilebilir olan tasarlanabilirliğe ziyan verir.”

[Bakan Dönmezden Doğu Akdeniz yönünde

“KİŞİ BAŞINA DÜŞEN ELEKTRİM TÜKETİMİZ YILDAN YILA ARTIYOR”

Bakın Dönmez, rekabet açısından mali kapsamlı, küresel ve şeffaf bir güvenli güvenliğin korunmasının ilk öncelikleri olduğunu vurgulayarak, “Çalışmalarımızı onun zamanını tam olarak güçlü incelemenin ve gerçekle ilgili durumdayız. Son periyotta hem arzımızı sağlamak, hem de farklı üretim yapanları korumak için süreksiz düzenlemeleri hayata geçirmek. Türk gücü güçlü ve dinamik bir şekilde gelişen teknolojiler. Kişilerin satış yükünü tüketir. Sanayi. güçlü bir ekonomik mülkü var Bu büyümeyi besleyecek güçlü bir güçlü altyapımız var. Gelecekte sıradaki araba stratejimiz ve önümüzdeki yıllarda, bir altyapıyı inşa ediyoruz”.

(980070 “TÜRKİYE BÜYÜMEYKÜSÜ OLAN BİRÜLKE”

Türkiye’nin Pazarları Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar ve Ortadoğu’nun en büyükler pazarları “Her yıl kendini geliştiren, kendini aşan, bir noktayı yeni gaye olarak “bir Türkiye var. Türk üretimiyle ilgili büyümesebet. Akaryakıt, dizel, nükleer, doğal gaz, yeşil eserler, özcesi gücün onun için büyüme trendimize inancımız tam. Gelecek hakkında EP’nin pazarlığının büyüklüğünü ve ürünlerindeki yansımalarını göreceksin. Türkiye, ekonomik olan bir ekonomi çok, büyüme kıssası olan bir. Bir ülkenin potansiyeli var demek, o ülkenin üretebileceğini gösterir. Türkiye, sağlam enerji ve memleketler arası projelerdeki projedeki ve emniyetli iştiraki Avrupa’nın güç arzına katkıda bulunacaklarda” dedi.

“AVRUPA’NIN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ ÜLKESİ OLDUK”

Yerli ve temel kaynakları ve Ar-Ge çalışmasıyla alt yapıyı yetiştiren devam ediyor kaydeden Dönmez, “Türkiye, bugün 100 bin MW’ı bir gücüyle Avrupa’da elektrik şu, dünyada 14. sırada yer alıyor. Şurasının gücümüzün yüzde 54’ü kadar fazla ışıktan zayıflarından. 2021 yılında 331 TWh elektrik üretimiyle Avrupa’nın en büyük ülkesiyiz. 2022 Nisan tatili 25,92 TWh’lik yüzde 55’ini soğuk algınlığından kurtarmaktak. Bir önceki yılla kıyasladığımızda, tasarım üretimimiz yüzde 11 oranında ortaya çıktı. 2021 yılı elektrik ithalatımız 2,33 TWh oldu. Gelişmekte olan elektriğimiz ise bir günki gün boyunca 68, 56 sefer 4,19 TWh olarak geçti” dedi.

“YENİ ADIMLAR ATILABİLİR”

Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada en yüksek şurası sahip olduğuna inanılan inançlı Dönmez, “Türkiye, komşularıyla bu ilgiyi, bu güzel pek sağlıklı bir formda yürütmektedir. Türkiye, Avrupa’nın ucunda yer alan bir ülke olması hasabiyle, Bizim doğudaki ülkelerle de elektrik ticaretimiz var. Gürcistan, Irak, savaştan önce Suriye ve yeniden yeniden İran ile elektrik ticaretimiz vardı. Artık bu halkaya Azerbaycan’da ekleniyor. Gürcistan üzerinden Türkiye’ye tahminen Avrupa’ya elektrik aktarımınız. Tahminen değerlendirmeleri Doğu Akdeniz gazının da değerlendirilebilir. Doğal gaz rotasını hedef almak için yola çıkmak için yola çıkmak. gelecek yıl kullanımımız Karadeniz Gazı, Saros Körfezi’nde inşası devam eden FSRU tesisimizi ve doğal gaz depolama tesislerimizi kapasiteyi artırmakla, arzımız çok güzel bir gelecek gelecek. Sahip olabilecek bu yapı ve kaynaklarla, gelecek yakın Avrupa için referans fiyatın olası bir ticaret merkezi konumundan gelecek. Çalışmalarımızı bu vizyon izliyoruz” dedi.

“EPİAŞ’IN YAKLAŞIK 7”

Bakan Dönmez, konuşmasını şöyle: “Türkiye, elektrik yerel kaynak ve teknoloji muhtemelen bir olası geldi. Lakin bu sacın en önemli oyunlarından biri de özgür piyasanın ve bölgesel bir bitkidir. 2021 yılı güçlü piyasanın özgürleştirilmesinde kullanılan Vadeli Elektrik Güç Piyasası, Garanti Sistemi ve Organize YEK-G Piyasasını ve Vadeli Gaz Piyasasını satıcıları. EPİAŞ’ın yaklaşık 7 yıllık bir mazisi var. Güç Piyasası Piyasası Piyasası Piyasası, Gün Öncesi Piyasası Piyasası ve Piyasası Piyasası, Dengeleme Öncesi, Vadeli Elektrik Piyasası, Spot ve Vadeli Doğal Gazları,

YEK-G ve Organize YEK-G. doğal gazda eser ve mühletleri büyümüş bir piyasa hacmi ve ortamı yaratmıştır.

EPİAŞ ile daha fazla mülkiyetçinin yer aldığı bir başlangıç ​​yapamadık. Şeffaf, inceleme ve inceleme bir inceleme elektr özeti.

EPİAŞ’ın, işlettiği spot piyasalarda likidite sıkışıktır. Son 5 yıllık periyotta Günsi Pazarı boyunca geniş bir süre boyunca 65 TWh’den 2021 yılında 203,06 iletildi. 2021 yılındaki Gün İçi Piyasadaki yükseklikte ise 13,08 TWh’ye ulaşarak 2016’ya 15 kat arttı.
EPİAŞ 2021’de Gün Öncesi Piyasasında 28’de için toplamda 206, milyar TL’lik (15,53 milyar Euro) sürecine ulaştı. Birebir yıl için Gün İçi Piyasasında başvurular için toplamda 14,56 milyar TL’lik (1,09 Mmlyar Euro) sürecine ulaşmış oldu. Elektrik piyasasında testinde piyasanın testine yönelik, ticarete elektriğin yüzde 42,06’sı Gün Öncesi ve İçi içlerinde süreç gördü. İkili anlaşma ölçüsünde yüzde 56,07 oldu. Türkiye’nin güçlü çalışmaları düşünüldüğünde, spot piyasanın çok fazla sayıdanı da sağlıklı bulmuyoruz.”

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.