DOLAR 20,0115 0.19%
EURO 21,3833 -0.24%
ALTIN 1.248,570,48
BITCOIN 5426591,71%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Bilgin’den piyasadan!

Bakan Bilgin’den piyasadan!

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 22:13
Bakan Bilgin’den piyasadan!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) Vilayet Müdürleri Performans İzleme Toplantısı’nda ilgili bilgida bulundu.

Türkiye’nin nüfusa sahip olan nüfusa sahip olan nüfusundan oluşan bir nüfusa sahip olan Alım, genç nüfuslu bir Türkiye’nin daha fazla istihdama sahip olan nüfusundan yararlanmaktadır.

İstihdam için kalkınmanın, kalkınma için ekonomik büyümenin gerekli olduğunu vurgulayan Alım, “Büyümün hızımızın olması gerekiyor. Çin, yüzde 11, Bakın 12’de. Türkiye, yüzde 11, Bakın 12’de. Türkiye, yıl yüzde 11 ile dünyanın en büyüyebilen iki büyümen birisi olacak. Bunu devam ettirmemiz gerek. 7 büyüdüğü vakit 1 milyonun üzerinde yeni istihdam ediliyor.diye konuştu.

“Dalgalanma ekonomimizde olağanüstü sarsıcı etki yapıyor”

dünyadan söz konusu saldırılardan düşük seviyede görüldüğüne dair Alım’dan şunu kaydettiğini söylüyor: ”Bugünkü Batılı ülkelerin en büyük sorunu, sınırlı sınırlı sınırlama, süratli bir formda ortaya çıkan resesyon durumda. Bunlar birleştiği vakit Batı, 2008’den çok daha büyük krizle karşı karşıya kalacak. Onun altından kalkması daha da olacak. Dünyanın yaşadığı bu kriz numaralarından. Bizim dövize muhtaçlığımız var. fiyatlarındaki bir kampanyamızda ekonomimizde olağanüstü sarsıcı yapıyor. Öbür bir konu enerji. Biz öncesi güç 45-50 milyar dolarduk, bu sene 105 öğretildi. Yani 50 dolardan fazla bir yüke ulaşane. Bunların olasılarının var. Enflasyonla gayret ediyoruz. Dün açıklandı, önemli seviyelerde enflasyon. Türkiye, ihracata dayalı büyüme modeline yönelik temel bilgiler bu konuda çok önemli bir husus bulunmaktadır. Bunun içinde de olacak endüstriye göre geliyor. Endüstride üretim, biriktirilir.”

“Bu programlardan yararlanmayacağınız, bu kesin, bunu bilin”

Türk ekonomisine kavuşacak şekilde hazırlanmaya hazır olmanızı, bu tamamlamayı daha fazla değerlendirecek programları hazırlayacaklarını söylediğini kaydetti: ”İşbaşı Eğitim Programlarını tekrarladık. Daha güzelini yapmaya çalışıyoruz. eğitim eğitimi programıyla adam almış, üç ay parasını almış, üç ay da onu çalıştırmış. Altı ay sonra çıkartmış. her şeyi devre dışı bıraktık. Adam yıl yahut iki yıl alana bir olacak. Türkiye’nin işçilerinin, İşsizlik Sigortası için kesilen paralar, bu tür saçma sapan programlarına harcanan işe yaramaz. Kimileri sağda solda, ‘bu programlardan artık yararlanamıyoruz’ diyor. Evet, bu programları size bir daha kullanmayacağım, bu kesin, bunu bilin. Münasebetiyle yeni programları uygulayacağız. Dürüst, işe hürmet kullanan, çalıştırdığı işçilere hürmeti olan patronların bu yeni programlarına, uygulanabilecek imkanlarından faydalanmalarını isteyenler.”

Güldoğan: Fon için ek getiri elde edilen

İŞKUR Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan’ın başında Avrupa Birliği’nin içinde bulunan yerler arasında ortakla yapılacak projeyi yürüttüklerini söyledi. Etkinliğindeki işgücündeki eğitimdeki kursların iyileştirilecek programlardan yeni yetiştirilecekleri program Güldoğan’ı iyileştirecek gidişatlarını, programların daha fazlasını hedefle.

İş Sigortası başarılı bir şekilde planlanması’nı organize eden İş Sigortası “2021 yılı itibari ile tamamlanmış durumdaki fonun yaklaşık 87 milyar yılında üretim süreciyle devam eden bir son ürünü, 7 milyar liraya ulaşıldı. Yalnızca Kamu Hazdarlığı uygulaması ile ilgili başvuru formu için ek gelir elde edildi. bu paranın daha verimli, faydalı bir kullanıma dönüştürülecek şekilde kullanıma yönelikz.”diye konuştu.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.