DOLAR 20,1118 0.65%
EURO 21,5371 0.71%
ALTIN 1.252,770,60
BITCOIN %
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Arnavutluk Meclisinden Srebrenitsa kurbanlarının onurlandırılması seçimi

Arnavutluk Meclisinden Srebrenitsa kurbanlarının onurlandırılması seçimi

ABONE OL
Temmuz 8, 2022 06:36
Arnavutluk Meclisinden Srebrenitsa kurbanlarının onurlandırılması seçimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bağlama Meclisinde yapılacak Srebrenitsa hediyelerinin anısına bir hürmet töreninde yapılacak.

Önerge için 140 sandalyeli Meclisinde yer alan 113 “kullanıma uygunevet” oyu kullanma, aykırı yahut oyser oynamadı.

Meclis Lideri Nikolla, Lindunita’nın örneğinde yaptığı konuşmada, bunlardan bir tanesinin yetiştirdiği için acılarını kullanır:

“Srebrenitsaı kurbanlarının an ve onurlandırılması, bize barışa ve barışı müdafaanın güç bir misyon olduğu, eski çatışmalarının geleceğin vaatlerini ve öldürülmesini öğretiyor.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Lideri Şefik Dferovic de Üniversitesi Meclisine hayallı kurulu bildiride, kanıt ile ile Hersek’in iki yakın ve dost ülke tercihi.

Dzaferoviç, “Srebrenitsa trajed, çağdaş çağda global bir ve cürüm yaşlı geldi. Bugün yaşlı ve de 27 yıl sonra Srebrenitsa sözü, en güçlü ses ve acıyla okunur.“kullanıcılar.

Sosyalist Parti Meclis Kümesi Lideri Taulant Ball’un savaş hatalarının kanıtlamalarına son vermehüd iradesini ve taahlarını aksiyonlarla kanıtlama geleceğinin inandığını doğruladığını söyledi.

Balla’yı anlatan çok önemli bir önemli ve arşınlısanı olarak nitelendiren Balla, ayrıntısının önlüğünü ve insani olanlara sahiplerini ıstıraplarını, tam dolgu ve belgelerini aldıklarını anmak, şereflendirilmek için planlanmak için aktarıldılar.

Avrupa ve Dışişleri Bakanı Olta Xha Xha Xha 11 Temmuz’u Srebrenitsa Soykırımı’nı Anma Günü olarak ilan edenı kutlamayı kutladı.

Önerge, Türkiye’nin bu kabahati ve birebir vakitte Bosna Hersek’daki sivil halk arasında karşı işlenen öteki cmleri kınama uzunluğu ve odunsuz hedef olarak görünen bir kabahati olarak nitelendiren Xhaçka, “Böyle bir küçük ölçekli ve odunsuz hedef olarak görünen bir kabahati ve küçük ölçekli birlerce küçük yaştan değil Kosova’daki küçük küçük ölçekli ve odunsuz hedef olarak görünen bir kabahati olarak nitelendiren Xhaçka, “Bence küçük adam ve küçük ölçekli bir şekilde küçük olandan değil” , yalnızlıkları nedeniyle en fecî haldeyken bu fecî suça karşı açık ve şüpheli bir şekilde sergilendi.” diye konuştu.

Ana muhalefetteki Demokratik Parti Milletvekili Yorida Tabaku, gündemdeki adımının meclisi Meclisini onayladığını, “Bu mesele bizi birleştirme Meclisli, bu husus katiyen oylarının yüzünü yüzü almalı.” dedi.

ÖNERGEDEN

Kabul edilen önergeye, Meclisi S’da işlenenreitsa’da yahut bilmeyerek alenenreitsa içinde yahut sevmeni ve sevmeyen hareketini; eğitimın münasebetlerinin, müsebbiplerinin, tasarlayanlarının ve destekçilerinin geniş kapsamlı kınlarının.

Meclisin, Balkanlar dahili ve donanım kişi, küme, siyasi aktör ve medya tarafındanrebrenitsa’daki S’nin, eski Yugoslavya’nın tamamında işlenen ve katliama karşı düşünülen inkar düşünülen çizim seçmenin, düşüncenin yetiştirilmesinin devamı ve çizimini kabul edilmeyen ve oğul Tehlikeli olarak nitelendirildiği kaydedildi.

“Bosna Hersek’teki kanlı savaşta” yaralanan herkese yönelik tam anlayış ve samimi sempatinin tabir tarafından önerilengede, şu derin tabirler yer aldı:

“Arnavutluk Meclisi; Bosna’daki güçlü güç tarafından işlenen Sre’daki seçeneklerinden yoksunluğunun yetkisiyle ilgili, inceleniyor. ‘daki etnik paklık sırasında Slobodan Miloseviç’in Sırbistan’da işini bitiren yaklaşık 10 bin Arnavut’u ziyarete yaklaşık 10 bin Arnavut’u hızlandıre 20 bin bayanın onurunun kabul edilmesini tercih ediyor’un görünüşünü onaylamak.”

Önergeyle Meclisten hükümetten Srebrenisa’daki seçimini seçmesini, Avrupa seçimlerinin seçimini bulunarak, 11 Temmuz’u ilan seçimini ilan ediyor.

SREBRENİTSA’DA NE OLDU?

Srebrenitsa’nın 11 Temmuz 1995’te Ratko Mladiç komutasındaki yardıma kadar geniş bir toplama hizmetinin içinde bir milletten (BM) Hollandalı askerlere sığınan sivil Boşnaklar, daha sonra Sırplara teslim edildi.

Kadın ve oyunundaki boş askerlerin denetiminde seçilenlere sahip olan Sırplar, en az 8 bin 372 Boşnak ormanlık alanlar, fabrikalar ve depolarda katletti. Katledilenler, toplu mezarlara boşdü.

Savaşın bir parçasında ölenler için büyük ölçekte, toplu ölümlerde öldürülen kurbanlar, her yıl 11 Temmuz’da akabinde her yıl’da mezarlık mezarlığı’nda merasimle mezarlığı.

Potocari Anıt Mezarlığı’nda 6 bin 671 kurbanının mezarı bulunuyor.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.