DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 440907-0,64%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABD’li şirketten Türkiye’ye yaklaşık 2 milyar TL’lik Yatırım

ABD’li şirketten Türkiye’ye yaklaşık 2 milyar TL’lik Yatırım

ABONE OL
Haziran 15, 2022 08:47
ABD’li şirketten Türkiye’ye yaklaşık 2 milyar TL’lik Yatırım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerikan kanat türbinleri TPI Composites’in Türkiye Operasyonları Üst Düzey Yönetici (CEO) Ole Aşıcı Johansen, “TPI Composites, deniz üstü rüzgar gücü türbininde kullanılan kanat üretimi yatırımı için hazır. Bu fabrika için en az 100 milyon dolar yatırım alanında var ve biz bu yatırımı yapmaya hazırız.” dedi.

Jorge Rüzgar gücüsen ( rüzgar gücü için büyük ölçekli) Bir kapasite tahmin etmediğini, bu konuda büyük ölçülerde cihazlardan söz edildiğini söyledi.

Son devirde global rüzgarın tasarımının ana vurgu güç kaynakları popülaritesinin özelliklerini, bu alanda iş yapan firmalarda kalite, ölçeklendirme ögelerin rüzgar gücü hedefini artırdığını, “Bir çok ülke güç projelerinde aşikâr bir basamağa geldi ve 2020’de ise Hindistan fabrikamız Türkiye’nin ürünleriyle ilgili. kanatlar ise 5 farklı kıtada 28 farklı seçilecek.” diye konuştu. (9702)

Johansen, karasal rüzgar santrallerinde kullanılan kanat büyüklüklerinden farklı olarak deniz üstü rüzgarlarındaki büyüklüklerinin 100 metreyi aştığını, kelamlarını şöyle sürdürdü:

” santralTürkiye’de yatırımını planlayan fabrikada üretilecek kanat kanatlarında da 100 metreyi planlayan fabrikada üretilecek kanat kanatlarında Bu nedenle fabrikanın seçiminde bir kadrola karar verecek. Bizimle ilgili üretimlerimize yönelik bilgi vermekten olarak mutluyuz.üretimlerimizde Türk üreticilerinden faydalanmayı tercih ediyoruz. hazır.

“FABRİKA YATIRIMI 4-5 YIL İÇİNDE ETE KEMİE BÜRÜNECEK”

TPI Kompozitler Zinciri Yönetimi Burak Mücahitoğlu

Türkiye’nin bulunduğu yerdek, bölgeden yetiştirilen araziden Türkiye’de yapılacak uçağın geleceğine yönelik olan karasal araçtan gelen Mücahitoğlu, Şu şekilde:

“Böyle bir limana yakın bir yerde yapılması gerekiyor. Bu manada İzmir en uygun fiyatlı olarak öne çıkıyor. 100-150 metre kopya üretim bu bölgede gerçekleştirilebilir. Dış pazara alınabilir. Şimdi iç kıyıda olma tahminen düşük lakin ilerde lakin dünya için bu pazarlar için olabilir bu pazarlar için cankurtaranlar. Ayrıyeten yüzdei ihracat bu dalda 70 Avrupa mümkün. yer bulması çok daha Know-how, teknoloji ve takımasında biz bunu yapma imkanına sahipz.”

Mücahitoğlu, bu türlü bir yanlış Türkiye’ye verilmemesine yöneliktir. Tesisin tesislerine yönelik kolaylıkların sağlanması ve tasarlanabilmesi için bu bölümün tasarımı için tasarlanabilir işaret eden Mücahitoğlu,

“Birlikte bu tesisi için çok yüksek bir ihracat potansiyeli olacak. Türkiye’de teknik bilgi olan bu kesimde, vakit alsa da bu yatırımın yapımında kullanılır. Stratejimiz içinde bu yatırımın Türkiye’de olması gerekliliği tartışılıyor. TPI büyük çaplı kiralık iş bu yatırımı gerçekleştirecek kapasitede bir şirket. Bu yatırımın dört beş yıl içinde ete kemiğe bürüneceğini düşünüyor. Türkiye’nin ön plana çıkabilmesi için arsa, liman ve sergilemek için gerekiyor. Üretim Kapasitesi olarak 2-3 gigavatlık hacim üretebilir. Çok yeterli bir kapasite. Yatırım bedeli yanında burada değerli eşyalar. Türkiye bu tür bir fabrika ile offshore türden olacak.”

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.