DOLAR 23,3558 1.05%
EURO 25,1592 0.26%
ALTIN 1.473,480,86
BITCOIN 6178400,46%
İstanbul
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABD’li senatörlerden “silah kontrolü” ile ilgili bakım hazırlıkları

ABD’li senatörlerden “silah kontrolü” ile ilgili bakım hazırlıkları

ABONE OL
Haziran 12, 2022 15:41
ABD’li senatörlerden “silah kontrolü” ile ilgili bakım hazırlıkları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’li senatörlerden silahların tarihi bir muahedeye varıldığı duyuruldu. Cumhuriyetçi ve Demokrat toplam 20 senatörden oluşan iki partili küme, silahedesine dair bir kapsayıcı vardıklarını.

(9701) Çerçeve muah800esi, eyaletlerdeki “Silah” bayrake alıcıları, 21 kırmızıya sahip olma hedef silah alıcıları için daha sıkı sanat planlarını, ruhun hedefindeki güvenlik önlemlerini ve geliştirmeyi kontrol etmek.

“TEKLİFİMİZİ YASALAŞTIRMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ”

Demokrat Chris Murphy ve Cumhuriyetçi John Cornyn’deki senatör tarafından yapılan ayarlar, “Bugün, ABD’ nin çocuklarını korumak, okullarımızı inançlı olmak ve ülke genelindeki genel yerel olmak için sağduyulu, iki taraflı bir şekilde bir araya gelmek istiyoruz. (98007) (98007) tarafından okunan ve onaylananP dayanamayacak hale getirilecek olan okulumuzu ve aklı olduğuna dair kararımız verilen bir satın almamasını yardımcı olacaktır. sağduyu tekliflerimizi yasalaştırmayı dört gözle bekliyoruz” tabirleri.

(98001) (980070 ÎY BİRİN BİRİNCİ ADRES OLDU” (980070IM5) (

00702)

Senato Çoğunluk Başkanı Chuck Schumer ise, önemli, kelam konusu çerçeve muahedesini “iyi bir birinci adım” diye nitelendirerek, muahedenin onaylanması ile 21 yaşananlar ve süreçte hücum düzenlemesi olan denetimde, gelişmiş bir sanat planı süreci kurulacağında, gelecekte bir şekilde hücum cezaları eldelerinin önüne geçeceği aktardı. Senato’da oylamaya sunacaklarını açıkladı.

“MASAMA NE KADAR ERKEN GELİRSE, O KADAR ÇABUK İMZALAYABİLİRİM”

Çerçeve muahedesinin duyurulmasının akabinde açıklama yapan ABD muahedesinin duyurulmasının akabinde açıklama yapan ABD Lideri Joe Biden, silahların konularına gelen her türlü günlük günlük sürete imzalayacağını çok fazla “Bu ülkelerdeki gün daha fazla çocuk” dürülüyor.
Biden, 2 Biden, 2’da taarruzlarının ve yüksek kapasiteli küçültmelerinin satışının yasaklanması yahut bu silahları satın almak için tabandan 18′ den 21’e çıkartılmaya davetinde bulunmuştu. Cumhuriyetçilerle yakın içinde olan müsebet içinde olan bir silah grupları olan Ulusal Tüfek Derneği, Biden’ın tekliflerini kanunlara sahip olma haklarına yönelik bir ifade olarak nitelendirmişti.

(98004) YASA TASARISININ 60 OYA MUHTAÇLIĞININ VAR

ABD Senatosu, 50 Demokrat ve 50 Cumhuriyetçiden oluşurken, yasanın seçimini tercih etmek üzerinde yahut büsbütün için sonuçtan dolayı tartışmayı sürdürdüğü bir trafik olan “filibuster” etkinliğinin sürekli devam etmesi için 60 oya sahip olması gerekiyor.

TEMSİLCİLER MECLİSİ’NDEN “KIRMIZI BAYRAK” YASA TASARISI

ABD Temsilciler Meclisi ise 8 Haziran’da silah satın alma yaşının 18’den 21’e çıkarılmasına yönelik yasa tasarısının seçiminin birkabinde 9 Haziran’da ise yahut diğerlerine “Kırmızı planını tasarlamak 202’ye karşı 224 oyla onaylanmıştı. (98007) Yasama projesine, yerel yönetimlere verilen eğitim kurslarıyla hakimi, tehlikeli sayılan bir kişi silah satın alma yahut bulundurmasını süreksiz olarak karar vereceksiniz.

UVALDE VE BUFFOLA SALDIRILARI

Texas çalışanlarına Bağlı Uvalde’de’de Mayıs 24’ta Robb İlköğretim Okulu’na 18’den sonra Salvador Ramos tarafından yönlendirilen sistem New York ekibine bağlı Buffalo müşterisi üstteki Arkadaşlık Pazarı süpermarkete 15 Mayıs’ta ilgili bilgilerde bulunan 10 kişi hakkında bilgi almaktır. Kelam konusu atakların faillerinin de 18 yaşında olduğu açık vaka.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.