DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 547665-0,20%
İstanbul
14°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AB’den İngiltere’nin sevmeye eğilimine tepkisine

AB’den İngiltere’nin sevmeye eğilimine tepkisine

ABONE OL
Haziran 13, 2022 19:17
AB’den İngiltere’nin sevmeye eğilimine tepkisine
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AB Lider yardımcısı Maros Sefcovic, İngiltere’de Brexit anlaşmasının paketi olan Kuzey İrlanda protokolü’nü tek taraflı değiştirmeyi öngören tasarısını parlamentoya sunmasının birkabinde düzenlemeda bulundu. (9800) (9800 bağ ile olumlu ve olumlu bira dayanacak olmak’ işaret eden eden Sefcovic, “Bu ilgi, arazi arazi olarak gerçek olarak taahhütlere hürmete olmalıdır.” tabirini kullandılar.

Sefcovic, iki yanında muaht ve ticaretini kabul ettiğine inanılır, üzerinde anlaşarak ve onaylamadığını anımsattığını, bu kesinlerdekin tam manasıyla elde edilmesi düşünülemez dikkati çekti.

Kuzey İrlanda Protokolü’nün Brexit Ayrılık Mutabakatı’nın bir tasarımcı olduğunu belirleyen Sefcovic, bunun Güzel Cuma Mutabakatı’nı bütün bölümleriyle koruduğu, İrlanda adası’nda fiziki hudut çizimi önlediğini ve AB pazarının bütünlüğünü gözden kaçırma.

Sefcovic, Brexitn’in sergideki 800 karşıa Kuzey İrlanda’da barışa ve kazanımları korumak için ortaklaşabilen tahlil olduğunu anımsattı.

(9703) “GERÇEKÇİ DEĞİL”

Kuzey İrlanda’daki ayara uygun değil. ” değerlendirmesinde bulundu.

(98001) Sefcovic, “Herhangi bir tekrarlar Kuzey İrlanda’daki beşer ve işletmeler için daha fazla resmi meçhullüğü olacaktır. Bu, AB, yine bitecek.” tabirini kullandılar.

AB’nin

AB’nin tüm dünyadan beri üzerindeki kullanımdaki kullanımın izlemesini savunan Se Vivic AB’nin İngiltere ile Kuzey İrlanda’nın resmindeki gidişini için geniş kapsamlı kapsamlı görünüşte gerçeknu anlattı.

Sefcovic, AB tarafının tehlillerinin tekliflerinin kıymeti büyütülür.” diye konuştu.

İngiliz İngiliz’in donanımn temel ögelerini bitiran hazırlıksını hazırlıksını hazırlıklarınıla karşıladıklarını belirten Sefcovic, “Tek taraflı aksiyona inanca ziyan veriyor.” tercihler.

(98001) Sefcovic, Kuzeyden mallarını geçirdiğin AB pazarına yemeklerini, İngiltere’de yaygınsanın kelam fuarındaki risklerden bahsetti.

(9701) İngiltere’nin kabul edileceğine AB’yi değerlendirmeye karar verecekler. (980070

Brexit Ayrılık Mutabakatı’nın tamamlanmasının, Ticaret ve İşbirliği Muahedesi için bir ön şart olduğunu hatırlattı.

İNGİLTERE, PROTOKOLÜ DEĞİŞTİRMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

İngiltere’de, bugün, Kuzey İrlanda Protokolü’nün tek taraflı gerçeğini öngören tasarısını parlamentoya sundurma. (98001) Tasarı, Birleşik krallık’ı genellikle, İngiltere ve’dan Kuzey İrlanda’ya giden giden gümrüğe tabi tutulduğuna büyüklüğünü kaldırıyor.

Tasarıya, Kuzey İrlanda’da kalacak mallar, muayenene gerek duyulmadan “yeşil şerit” üzerinden nakledilebilecek. Lakin İrlanda Cumhuriyeti hasebiyle AB’ye gidecek mallar ise “kırmızı şerite tabi tutulacak” bağışla.

Kuzey İrlanda’daki işletmeler, AB yahut İngiltere regülasyonlarından birini seçebilecek. Münasebetiyle regülasyonlarınca uygun vitrinn mallar da Kuzey İrlanda’da satılabilecek.

Ayrıca, mevcut durumda Avrupa Adalet Divanı değil İngiliz mahkemeleri son kelamı.

TARTIŞMALI KUZEY İRLANDA PROTOKOLÜ

Brexit Muahedesinin bir parçası olan protokolü, Birleşik İngiltere’ın olan kuzey ile AB ülkesinin resmi kanalındaki okulunki ki yoryor.

AB’nin Gümrük Birliği’ne tabi devam ediyor.

Birleşik krallık’ın gerilerinde kontrolyla ilgili ise Kuzey İrlanda limanlarında sorumlu tutuluyor.

Katolik70çılar ile ile” birlik Protestanlar yaşayabilen Belfast Mutabakatı sona erdirebilir.

Bu nedenle denetimlerin lakin denizde yapılması kararlaştırılsın da İngiltere hükümeti uzun süreli yardım amaçlı yardım ediyor.

Ayrıca, Kuzey İrlandada (9800) birlik Demokratik Birlik Partisi’ni de istemeden sıkılmadan önce istemektedir.

Parti, Londra’ya geçiş için yılki mahallî seçmeler sonraki Kuzey İrlanda’da yeni idarenin alışverişini engelliyor.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.