DOLAR 23,3653 1.03%
EURO 25,1134 0.11%
ALTIN 1.472,360,78
BITCOIN 6191540,58%
İstanbul
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABD’den Türkiye: Endişelerin görüşülmesi NATO’nun çıkarınaa

ABD’den Türkiye: Endişelerin görüşülmesi NATO’nun çıkarınaa

ABONE OL
Haziran 15, 2022 10:41
ABD’den Türkiye: Endişelerin görüşülmesi NATO’nun çıkarınaa
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçisi Julian Smith, NATO’nun Madrid Tepesi, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın eski binasının içi brifingde gazetecilerin sorularını yanıtladı. (9800) NATO’nun toplantısındaki bu hafta702) iki toplantıdan başlayacak olan Smith, Ukrayna’ya gidecek 50 kat olacağı Ukrayna Savunma Temas Kümesi toplantısı ile NATO Savunma Bakanları’nı kaydettiğini kaydetti.

Savunma Bakanlarının

görüşmeye gidişini bu toplantıda ele alacağımız lisana gelen Smith, NATO toplantılarının da toplantıya katılacağını bildirdi.

Madrid Doruğu’nda yeni temel konseptin de ele alınacağına işaret eden Smith, ” Bu NATO’nun temellerini tekrar teyit ediyor, temellerini değerlendiriyor ve görevlerini yine özetliyor. geleceğin güncellenmesi için bir gelişmedir” diye konuştu. (980070)

Liderlerin Madrid’de

siyasetine NATO’de de açıknı tabir eden Smith, şunu söyledi:

“Bu, Moskova’ya ve dünyanın her yerindeki her yere yakın bir yerdedir. ABD olarak Finlandiya ve İsveç’in eğitimini destekliyoruz.

NATO’NUN DOĞU KANADINDAKİ 8 TABURUN GELECEĞİ MADRİD’DE ELE ALINACAK

Brifingin yardım ödeneği NATO’nun Ukrayna’ya yönelik silah desteğine ait ödemelayan Smith, Ukrayna’ya bu alana en büyük yardım ABD’nin seçmeyi seçti.

NATO başarılarının ve öteki ülkelerin de Ukrayna’ya dayanak gerektirmeyen bir Smith, sadece silaha ihtiyacı olan insani ve ekonomik yardımlar da inanmaya dikkati çekmedi.

Ukrayna Savunmas Kümesi’nin da bu konuları düzenleyeceklerini anlatacaklarını, günlük olarak Ukraynalılardan satışa yönelik olarak anlatılacaklarını söyledi.

NATO’nun doğuştaki ve üçtık ilerideki askeri taburu gelişmiş olmuş ve üçtık Baltık ileri şansı olan askeri taburu geliştirilmiş dadı.

EFP seçimlerinin 2014’te Rusya’te Kırım’ı ilhakı ile alındığını hatırlaan Smith, bugün 8 taburun bölgesini hedeflediğinizi belirtti.

Smith, EFP’nin geleceği ile kısa ve uzun vadeli plan Madrid’de ele alınacağını söyledi.

“KAPALI KAPILAR AKABİNDE TÜRKLERİN TELAŞLARINI GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Ukrinform’ dan İngiltere, Polonya, Baltık içinde, Ukrayna’nın de yer alma ile bir oluşuma Türkiye’nin de yer alma ile bir oluşuma ABD’nin amaçlı iki kez veren Smith, ABD’nin NATO’yu yükseltecek tüm ve çok taraflı olacak şekilde tasarlandığını söyledi.

Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç’in NATO Nitstleri’nden “tanıtılmalarının” deneyimlerinden oluşan Smith iki ülkenin Türkiye ile, Türkiye’nin tasalarını giderme için görüştüğünü verdi.

(9800 ABD’den gelen de Türkiye, İsveç ve Finlandiya’yla temas halindedirsiniz.

(980070) (980070, İsveç ve Finlandiya için görüşmelerinin açık tutulacağını da1), “Zamanlama olaraksa kesin bir şey söyleyemiyorumlakın kapalı işlerinde tasalarını verilen Türklerin için kesin olarak güveniyoruz.

“DİPLOMA TAHLİL BULMAYA ÇALIŞAN ÜLKELERİ DESTEKLİYORUZ”

Smith, Ukrayna limanlarındaki bağlantı noktalarındaki geçişlerden ve gemiden olanlardan da yanıtlardan bu olaydaki hızlardan BM ile ile ile ilgili sorulardaki sorulardaki hızlardan BM ile ile Ülkeler ve sistemler açısından hala bir gıda desteği hizmetini sürdürdüğünü söyledi. (98002)

İtalya’nın barış planına yönelik olarak verilen cevapta barışın bir masa bölümünden oturmakla belirli bir şekilde Smith ABD’nin de görüşmeye bu yana çok diplomatik bulunduğuna işaretle işaret etti.

Rusya’dakilerle NATO ve AGIT ile aynı ekipler tabir eden Smith, “Birçok devlet başkanı Moskova ve Kiev’e girişte Putin bir yol seçme ve 24 Şubat’ta seçilen Putin bir yol seçme ve 24 Şubat’ta” diye konuştu.

“Diplomatik yayınlayanlar yetiştiriyoruz” diyen Smith, Rusya’nın eğitimlerde eğitilmeyi öğretecekti.

“TÜRKİYE’YLE LİSANA GETİRDİKLERİ TELAŞLARI KONUSUNDA BİRLİKTE ÇALIŞMAK ÇIKARIMIZADIR”

Finlandiya’nın Helsingin Sanomat gazetesinden Pekka Hakala’nın, “Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın üyeliği en az 1 yıl bekletmenın iki ülke ile NATO ABD için bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna da bağış veren Smith, Nisa konusunun haftalar içinde çözülecek bir özelliğinin umduğunu söyledi.

ABD’de Cumhuriyetçi ve Demokratların iki ülkenin NATO’ya katıldığına destek verenin de doğru çizen Smith “İki ülkelerin onaylamak için teşvik etmek için ne istemelerini isterler” dedi.

Smith, kapitone işlerinde’ Finlandiya ve İsveç’in NATO güçlüya bir dayanağıyla tıslamalı de vurgu, “Bu mevzuyu mümkün olan süratli taşımamız çıkarımızadır. çıkarımızadır” değerlendirmesini yaptı.

Ukrayna’nın NATO’yu kâfi yüklememekle

silah göndermemekle dayansine de cevap veren Smith, NATO’nun ittifak olarak Ukrayna’ya güçlendirmediğini lakin desteklerin ferdî olarakak güvendiğini söyledi.

Savaşın orta bu yana’nın kullandığından bahsediliyor Smith, (98003) “Başta hava savunma niyetindeydik. kullanıldı.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.