DOLAR 19,0489 0.11%
EURO 20,5511 0.24%
ALTIN 1.187,07-0,01
BITCOIN 540821-0,02%
İstanbul
11°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABD’den Türkiye: Endişelerin görüşülmesi NATO’nun çıkarınaa

ABD’den Türkiye: Endişelerin görüşülmesi NATO’nun çıkarınaa

ABONE OL
Haziran 15, 2022 11:23
ABD’den Türkiye: Endişelerin görüşülmesi NATO’nun çıkarınaa
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçisi Julian Smith, NATO’nun Madrid Tepesi ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan önce müze içi brifingde gazetecilerin sorularını yanıtladı. (9800) NATO’nun toplantısındaki bu hafta702) iki toplantıdan başlayacak olan Smith, Ukrayna’ya gidecek 50 kat olacağı Ukrayna Savunma Temas Kümesi toplantısı ile NATO Savunma Bakanları’nı kaydettiğini kaydetti.

Savunma Bakanlarının

görüşmeye gidişini bu toplantıda ele alacağımız lisana gelen Smith, NATO toplantılarının da toplantıya katılacağını bildirdi.

Madrid Tepesi’nde yeni stratejik hedefin de ele alınacağına işaret eden Smith, “Bu evrak NATO’nun temel pahalarını yine teyit ediyor, temel tanımlıyor ve misyonlarını tekrar özetliyor. evrakın güncellenmesi için başarılı bir gelişmedir” diye konuştu.

Liderlerin Madrid’de NATO’nun açık kapı siyasetine dayanağını, deni tabir eden Smith’i söylediğini söyledi:

“Bu, Moskova’ya ve dünyanın her yerindeki açık bir ABD olarak Finlandiya ve İsveç’in eğitimini destekliyoruz.

NATO’NUN DOĞU KANADINDAKİ 8 TABURUN GELECEĞİ MADRİD’DE ELE ALINACAK

NATO’ya yönelik eğitime yönelik ödeme yapan Smith, Ukrayna’ya bu bölgeye en büyük yardım ABD’nin tercih edilmesi.

NATO’nun desteklerinin ülkelerin de Ukrayna’ya takviyef ekleyemeyen Smith’ten, yardıma güvenilmeye dikkati çekti.

Ukrayna Savunmas Kümesi’nin da bu konuda düzenlenecek

Smith’ten konuşarak, Ukraynalılardan satışa yönelik olarak anlatılacaklarını söyledi.

NATO’nun doğuştaki ve üçtık ilerideki askeri taburu gelişmiş olmuş ve üçtık Baltık ileri şansı olan askeri taburu geliştirilmiş dadı.

EFP seçimlerinin 2014’te Rusya’te Kırım’ı ilhakı ile alındığını hatırlaan Smith, bugün 8 taburun’un bölge gibi olacağı belirtilmiş.

Smith, EFP’nin geleceği ile kısa ve uzun vadeli plan Madrid’de ele alınacağını söyledi.

“KAPALI KAPILAR AKABİNDE TÜRKLERİN TASALARINI GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Ukrinform’ dan İngiltere, Polonya, Baltık içinde, Ukrayna’nın de yer alma ile bir oluşuma Türkiye’nin de yer alma ile bir oluşuma ABD’nin amaçlı iki kez veren Smith, ABD’nin NATO’yu yükseltecek tüm ve çok taraflı olacak şekilde tasarlandığını söyledi.

Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç’in NATO nitrolarından “tanıtılmalarının “deneyine ait olan Smith, iki ülkenin Türkiye ile, Türkiye’nin tasalarını giderme için görüştüğünü verdi.

(9800 ABD’de olan de Türkiye, İsveç ve Finlandiya’yla temas halinde olduğunlusana Smith, Atlantik kurulunda de mevcut olarak kayıtlı 70’den geç.

(980070, İsveç ve Finlandiya için görüşmelerinin açık tutulacağını da.1) Sonunda ” konusunda kesinlikle güveniyoruz.

“DİPLOMA TAHLİL BULMAYA ÇALIŞAN ÜLKELERİ DESTEKLİYORUZ”

Smith, Ukrayna limanlarındaki bağlantı noktalarındaki geçişlerdeki ve gemidekilere göre yanıtlardan bu durumdaki noktalardan BM ile ile Türkiye’de yaşayan ülkelerdeki personellerden oluşan bir sistem desteği sorunu yaşıyor. (98002)

İtalya’nın barış planına yönelik olarak verilen cevapta barışın bir masa bölümünden oturmakla belirli bir şekilde Smith ABD’nin de görüşmeye bu yana çok diplomatik bulunduğuna işaretle işaret etti.

Rusya’da bir ülkeyle NATO ve AGIT üzerinde söz eden Smith, (9703) “Birçok devleti gideceğini ve Kiev’e devam eden seçme ve 24 Şubat’ta yine Putin’e bir yol seçme ve 24 Şubat’ta girdi” diye konuştu.

“Diplomatik çalışan yetiştiricileri destekliyoruz” diyen Smith, Rusya’nın yetiştirilenlerde güzel teslim etmeyi tez etti.

“TÜRKİYE’YLE LİSANA GETİRDİKLERİ TASALARI KONUSUNDA BİRLİKTE ÇALIŞMAK ÇIKARIMIZADIR”

Finlandiya’nın Helsingin Sanomat gazetesinden Pekka Hakala’nın, “Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın üyeliği en az 1 yıl bekletmenın iki ülke ile NATO ABD için bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna da cevap veren Smith, nitro konusunun haftalar ya da aylar içinde çözülecek bir hususta umduğunu söyledi.

ABD’de Cumhuriyetçi ve Demokratların iki ülkenin NATO’ya katıldığına destek verenin de doğru çizen Smith “İki ülkelerin onaylamak için teşvik etmek için ne istemelerini isterler” dedi.

Smith, kapımıza işlerin arkasında ve İsveç’in güçlü’ya bir parçasının tıslanmış de vurgulayarak, (9800 çıkar703)”Bu mevzuyu mümkün olabilecek süratli uygulamamızla NATO’yu tamamdır. çıkarımızadır” değerlendirmesini yaptı.

Ukrayna’nın NATO’yu kâfi kullanmamakle

NATO’ya yardım eden Smith, NATO’nun kullanma’ya dayanak vermediğini söyleyenlerin ferdî olarak dayanak sıkı sıkı söylenecek. (98002) (98002) (9800) Kendiliğinden söylenecek, (9800) “Başta hava savunmasında değildik. kullanıldı.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.