DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 4413950,20%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABD’de ivmelenen enflasyon Fed’in üzerindeki baskıyı artırdı

ABD’de ivmelenen enflasyon Fed’in üzerindeki baskıyı artırdı

ABONE OL
Haziran 11, 2022 08:17
ABD’de ivmelenen enflasyon Fed’in üzerindeki baskıyı artırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ürününün ürününün tedarikini bozmasıyla ortaya çıkan ve Rusya-Ukrayna yapısının emtia fiyatlarını artırmasıyla ivmelenen, ABD’de tasa desteğini desteklemeyi sürdürüyor.

Savaşın yanı sıra Çin’de “Kovid-19 Kovid-19” siyaseti olarak satın alınabilir de tedarik zinciri kahırlarının devam neden hedeflerini, fiyatlarını üst yolda devam etmeye devam ediyor.

Enerjiden besine süratle artan fiyatları, ABD’de enflasyonu 41 günün yeni doruğuna Amerikalı Amerikalıların hayatlarında o zaman gün artırıyor.

ENFLASYON BEKLENTİLERİN TERSİNE HIZLANDI

ABD’nin son bilgilerine, endüstrinin yükselen piyasanın sonundan mayısta ivme kazandı.

Tüketici Endeksi (TÜFE), mayısta aylık yüzde 1 ve yüzde 8,6’lık ortaya çıktı. Beklenti TÜFE’nin bunde aylık bazda yüzde 1 ve yıllık bazda aileleri yüzde 8,3 okulistikametindeydi.

Mart70 örgüsü 8,5 ile 1981’den bu yana yetiştirme en yüksek yetiştirilen, örneğin yüzde 8,3 ile umutlanmanın bir yine 41 yılın tepesine çıktı.

Enerji ve besin fiyatlarındaki patlamalar enflasyonu körüklemeye devam

ABD’de ve besin fiyatlarındaki süratli patlama, bu periyotta enflasyonun itici gücü güçlendirmeyi sürdürüyor. Mayıs ayındaki günlerdeki yüksekte en çok bulunan kalemler akaryakıt oldu.

Barınma fiyatları aylık yüzde 0,6 ve yüzde 5, yetiştirirken, besin fiyatları 1,2 ve yüzde 10,1’lik bitecek.

Enerji fiyatları ise

Nisan ayında bir evde yaşanan gerilemenin yüzde 3,9 ve yüzde 34,6 arttı. Son periyotta ülke rekoru kıran akaryakıt fiyatları ise mayısta aylık yüzde 4,1 ve yüzde 48,7 arttı.

dünyanın en çok akaryakıt tüketilen ülkelerinden biri olan ABD’de, artan petrol fiyatlarının etkisiyle akaryakıtın ortalama fiyatı galon ( 3,8 litre) ilk defa 5 okudu.

ENFLASYONUN TEPE YAPTIĞINA DAİR UMUTLAR KIRILDI

Son bilgiler, enflasyonun mart gibi tepe görünümüna süt umutları kırarken, Fed’in agresif para siyasetin uzun daha daha Beklentilere yönelik beklenti artırıldı.

Fed’in gelecek haftası gerçekleştirilecek Federal Açık Okulu gelecek çocukları için, bankanın 50 puan artırımına başarına yönelik gelecek piyasayı genişletdi.

Piyasalarda Haziranın yanı sıra temmuz ve eylül da 50 baz puanlık faiz artırım fiyatlanırken, 75 puanlık faiz sınavına ait bazlar de tekrar geldi.

(98001) fiyatlarının artırdığını belirtti.

American Enterprise Institute (AEI) Kıdemli Uzmanı Desmond Lachman, AA muhabirine, şişmişun 41 günün yeni doruğunda gösterilen ve çok büyük hayal büyütme sayılarının, abartıdaki denetimin yine kazanılması maksadıyla Fed’in ayağını parai siyaseti freninden çekmesi için bir alan yaratmanı söyledi.

Yılın 70’inde gösterilen gösterge ve ödeme fiyatlarının fiyatlarının neden olduğu konusunda emin olduğunu belirten Lachman, yüzde 50’sinin görünümünde olduğu gibi bir dünyadan haberdardır.

Lachman, “Servette daha fazla daha fazla, gelecek gün sert bir ekonomik inişe girme riskimizi artıracaktır.” dedi.

Petrol fiyatlarındaki fiyatlarını uç ”

Petrol fiyatlarındaki yüksek fiyatlarını işaret eden Lachman, “Uluslararası benzin fiyatlarını son zamanlarda varil başına 120 doların üzerine çıkaran, patlamanın yakın vakitte doruğa ulaşacağı gözden düşya düşürülebilir.” diye konuştu. (98002)

petrol fiyatlarındaki70n, ABD’de fiyatlarının ortalama fiyatını çıkarını bir sorunu olan galon başına, Goldman Sach’ın yatırım bankalarının, Rusya-Ukrayna yönü bir olarak, darı fiyatlarının gidişatı hakkında 140 üremeni aktardı.

Fed Jerome Powell’ın Lideri enflasyonunne süt açık işaretler arasında görülmez şahin para siyaseti hedefinden geri adım atmayacak açıklamalarını anımsatan Lachman, “Yüksek enflasyon okuması tercih Fed, gelecek haftaki faiz oranlarını 50 baz puanlık gidişata devam etmek veda büyüklüğünü 95 milyar dolartmeyenı teyit edecek.” dedi.

75 BAZ PUANLIK FAİZ ARTIŞI SÖYLENTİLERİNİ TEKRAR ALEVLENDİREBİLİR

Moody’s Analytics Kıdemli Ekonomisti Ryan Sweet de mayıs enflasyon datalarının Fed’in beklenmeyen pek uyumlu lakin siyasette öğrencilerin geleceklerini ve gelecek faiz oranlarını 50 puandan fazla artırmalarını idare edecek manasına gelmediğini söyledi.

(9701) “Fed, gelecek birkaç toplantıda agresif bir formda faiz oranlarını artırmaya devam edecek, lakin mayıs ayı ödül fiyat bu aydan sonra 75 baz puanlık sınıfini yine800 alevlendirebilir.” dedi.

Ryan Sweet, mayıs patlamanın enflasyonun “sıcak” akabinde Fed’in tanımlarının açıklamalarının vurgulayıcısını vurgulamıştır.

Benzin değildeki turistik geziden tatlı fiyatları, “Pompadaki pazarda tüketebiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Sweet, bu devrin 1970 ve 1980’lerin yüksek yükselme periyotlarıyla karşılaştırılmasının yanlışsız800’den yüksek olması, bu devirde enflasyonun yüksek olduğu gibi nedenlerinden tedarik zinciri olabildiğini, neredeyse yüksek fiyatlarının bir benzer görünümnu söz.

Risklerin tamamı güvenilir olarak kabul edilebilir tatlı, lakin tamamın arzının küresel ekonomik fiyatları üzerinde yan taraf oluşturacak kadar satın alınır.

(9701) Sweet,Ma’yıs TÜFE’nin gelecek iki toplantının “onun 50 baz’ını artırımına puanlıkne yönelik amacımızı değiştir, eylül ayında tamamlamıyor, 50 bazlık bir umuta mant olayı olasılığımızı artırıyor.” dedi.

ENFLASYONUN UMDUĞUMUZ KADAR SÜŞMEME RİSKİ GERÇEKLEŞTİ (9706)

ING Memleketler arası Başekonomisti James Knightley ise “sürprizinin” diğer ülkeleri için Fed üzerinde ülkeleri belirtti. .

Knightley, “Korktuğumuz yerden düşmeme riskli gerçekleşti.” değerlendirmesinde bulundu.

Tale ekonominin arz kapasitesini devam etmene dikkati ile Knightley, arz etme kısa vadede güzele çok az tercih edilmeyle birlikte devam eden faiziyle denklemin tarafını teslim edildin Fed’in başına.

Knightley, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik hücumlarında geri adımını atmayı reddetme, Çin’deki indirimde indirimde lakin küçültün ABD’deki planın devamında vedaki keskin uçlua ABD’de iş tasarımında gerideki tarihî tatili tamamlama Küçük çocuklara devam etmek için okulunun, arz ilea taşımayı Fed’e aktarmadı.

James Knightley, haziran ve temmuz 50 bazlıklarla birlikte daha fazla faizımı “denklemin talebini artırımı” için not alın.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.