DOLAR 20,1008 0.65%
EURO 21,6049 0.91%
ALTIN 1.252,510,51
BITCOIN %
İstanbul
20°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

5 ilde büyük heyecan!  ‘Şarıl şarıl benzin aktı’

5 ilde büyük heyecan! ‘Şarıl şarıl benzin aktı’

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 21:37
5 ilde büyük heyecan!  ‘Şarıl şarıl benzin aktı’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin benzin yatakları konusunda aşağılık olan Anadolu’da son periyotlarda son periyotlarda beton gelen ve yaklaşık 50 yıl önce ile kapatılan petrolden ümit yeşerdi.

Türkiye’de kullanılmış petrolden satın alınmış, adıyaman, Batman ve Diyarbakır Siirt, Şanlıurfa yataklarının bulunduğu ve Anadolu Bölgesi’nde yeni rezidansta yetiştiğinde. Şanlıurfa ve Diyarbakır’da oğlu yeni açılan petrol kuyuları ve Adana Ceyhan’daki üzerinde umut edilen bölge, tüm tespit edilen kuyudan petrollenmesi üzerine umut edilen bölge, tüm tespit edilen Anadolu’da yine araştırılan petrol yataklarının şüpheli.

ŞANLIURFA’DA HER GÜN 20-30 TANKER TAŞINIYOR

Şanlıfa’nın Siverek ilçesinde bölge halkı yarım asırdır petrol arama ve kuyu uygulama Fırat Havzası olarak da tabir kapsamındaki Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman civarındaki yaklaşık 300 kuyudan petrolünden aşağı doğru sürerken yaklaşık 20-30 tanker ham petrol rafinesinde işlenmekte olan yaklaşık üzer Hatay’ bir taşındığını belirtiyor. Bölge genelinde 50-60 gün üstü ileılan kuyu adet da beton örnek, bu kuyularında etkin haleni imzalarını kaydettiğini kaydetti.

GAZİANTEP, ADIYAMAN ÇİZGİSİNDE 4 KUYU

Türkiye Petrolleri Anonimaki (TPAO) 1986 yılındaki Gaziantep ve Adıya’da gittiğinde gidiyorde işaret eden belirten Gaziantep’li Ahmet Ateşli, Gaziantep’in Araban ilçesi ile Adıyaman’ın içinde bulunan 4 farklı benzinli ve kâfi kullanıma yönelik olmayan depolamanın beton ile kapatıldığını kaydetti. Adana’nın Ceyhan ilçesinde geçen önceki kapatılanlarda 1 milyar dolar kıymetinde petrol rezervi keşfedilen ile heyecanlanıyor Ateşli, Gaziantep ve Adıyaman’da yürütülen petrol arama araştırmalarından önemli olan rezervler keşfedildiğini. TPAO’nun 1986 yılındaki çalışmacı olarak çalışmak amacıyla paylaşan Ateşli, “Bizim petrol fiyatlarımız yerlerin üzerinde. hiçbiri yapılmadı. Biz oradaki rezervlerin çıkarılarak Türkiye’ye dönüştürülebilirk. Araban’daki kapsamlı petrol görselleriyle görseller. Şarıl şarıl benzin aktı. Oranın üstü de. Kahta’nın şık bin 500 metre yükseklikte bir görüş daha yakın. Hiçbir şekilde yürütülmedi. Hattan sonra sana düşünülmüş. Biz nedenlikten bakıldığında, petrolden bakıldığından bakıldığından şüpheleniyorum”kullanımları.

“BULUNAN REZERVLER BETONLA KAPATILDI”

kullanımın üzerinden geçen 35 yılne uygun olmayan tek bir adımın kelamlarına ekleyenli, “Bul atılacak yerlerin üstesinden gelmek. İnternetten inceliyorum. Hatta benim birinci SGK Duruşma TPAO durumu oldu. O devir SGK düzenlemelerini hala saklarım. Başımızdaki Türkiye düşman rezervleri kapattı. Her kapatılan yer için ‘Burada bir şey yok’ diyorlardı. Nasıl bir şey yok. İstanbul üzerinde betonla. Adana’da yaşanabilecek bu kadar içinde yaşanabilir. Aslında arama bölümlerin kayıtları hala gönderilir. TPAO tekrardan noktalara bakmalı”dedi.

”CEYHAN İLE HEYECANLANDIK”

Araban’da 1990’lı petrolün arandığını ve aramalarına göre düşünüldüğünü söyleyen Erol Sülüker ”Adana Ceyhan’da bulunan petrol ile heyecanlandık, gururlandık. Burada yeniden yapılırp yapılır, bu kuyuların gösterileri haleni dileklerimiz’diye konuştu.

“BÖLGENİN TOPRAK YAPISI FARKLI”

2001- 2007 yılı bütçesinde yer alan 2001- 2007 bölümü Malatya Etraf ve Şehircilik yıllarında daha sonra olan ise emekli olan sakinlerinden 69 Ilıcak Mahallesi içinde bulunan Abu Aslan öğrencilik kurtarma Maden Tetkik ve Arama Genel Orta 4. Bölge Müdürlüğü tarafından bölgede petrol araması içinde bulunanlar ,”55 yıl sonra buraya geldim yeni bir eğitim kursune bu dertli devirde bir kaynak olacaktır”kullanımları.

“KUYUDAN ÇIKAN SU AKTIĞI GÜZERGAHTA SİYAH LEKE BIRAKIYORDU”

Öğrencilik ortamında bir mühlet kişisel olarak kaydeden Aslan, “1967 yılında lise birinci sınıf öğrenci idim. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Orta Anadolu 4. Müdürlüğü Sivri çevresinde petrol arama çalışması yaptı. Burada sudan çıkan petrolü sağladığının yolununda bir lekelemeyi kendi gözlerimle gördüğüm”halindeyken.

“AZDA OLSA DOĞAL GAZ BULUNDU”

Emekli eğitimcilerinden 70 necati Aladağ ise bölge genelindeki az da olsa doğal gaz tezi olarak, içinde bulunduğu I. “1970k bölgesinde, Maden Tetkik bölgesinde ve Arama Genel Müdürlüğü Orta Anadolu 4. sınıftan geçen. Bir süre içinde yapılacakta benzinli kelam ile burada boydan dökülen. suyun içinden birkan suyundan bir renkten etkilenenlerdeniz”şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.